17 грудня NASA повідомило, що місія «Артеміда 1», яка полягає у безпілотному польоті надважкої ракети Space Launch System (SLS) навколо Місяця, на даний час планується до запуску в березні або квітні 2022 року.
Раніше NASA планувало запуск місії на 12 лютого 2022 року. Місія «Артеміда 1» має стати першою у програмі «Артеміда», метою якої є повернення астронавтів на поверхню Місяця наприкінці поточного десятиліття. Але виявлені в ході інтегрованої програми тестування недоліки призвели до чергової затримки.
На даний час ракета SLS і космічний корабель Orion проходять інтегровані випробування в Космічному центрі NASA ім. Кеннеді у Флориді, з метою переконатися, що вони готові до запуску місії «Артеміда 1» на початку наступного року.
Після встановлення корабля Orion на ракеті SLS було проведено кілька тестів, щоб переконатися, що ракета та космічний корабель готові до відправлення на стартовий майданчик перед генеральною репетицією запуску. Ці тести включали перевірку зв’язку корабля Orion, основної ступені та прискорювачів із наземними системами Центру управління запуском.
Під час тестування потужності основної ступені було виявлено проблему з одним із контролерів двигуна RS-25. Польотний контролер працює як «мозок» двигуна RS-25, забезпечуючи точне управління та внутрішню діагностику.
Після виконання ряду перевірок та усунення несправності було прийнято рішення замінити контролер двигуна та провести дослідження причини виникнення несправності. NASA розробляє план і оновлений графік заміни контролера двигуна, продовжуючи інтегровані тестування та оцінюючи можливості запуску в березні або квітні.
SLS стане найпотужнішою ракетою в світі і єдиною ракетою, яка зможе відправити корабель Orion, астронавтів та запаси на Місяць за одну місію. За програмою «Артеміда» NASA планує доставити на Місяці першу жінку і першу кольорову людину та розпочати дослідження в рамках підготовки місій на Марс. Ракета SLS і корабель Orion, разом з комерційною системою посадки людини (Human Landing System, HLS) і станцією Gateway, яка буде обертатися на орбіті Місяця, є основою NASA для дослідження дальнього космосу.