Об’єднання
інноваційно-космічних кластерів

Місія Gaganyaan Індійської організації космічних досліджень має відновитися наступного року

Два безпілотних польоти в рамках місії Gaganyaan відбудуться наступного року, перший з них – у січні, повідомив міністр з питань космічного простору Індії д-р Джитендра Сінгх. Третій, з індійським екіпажом, відбудеться у 2023 році, додав міністр.

Перший пілотований космічний політ спочатку планувалося здійснити до 75-ї річниці незалежності Індії, яка відмічатиметься 15 серпня 2022 року. Про це об’являв прем’єр-міністр Індії Нарендра Моді у 2018 році, але місія була відкладена через пандемію коронавірусу, яка вплинула на виробництво та тестування систем і підсистем, а також навчання екіпажу (в Росії).

Наприкінці жовтня безпілотний модуль, розроблений в рамках місії Gaganyaan, був занурений на глибину 600 м. В подальшому цей модуль буде випробуваний на глибині понад 5 000 м, після чого від буде проведено випробування з людьми.

«Наш безпілотний модуль готовий до роботи. Приблизно через рік-півтора після безпілотної місії ми будемо готові відправити людей», – повідомив міністр.

Ця заява була зроблена у той час, коли Індійська організація космічних досліджень (ISRO) відстає від своїх звичайних запусків, таких як супутники спостереження за Землею, через пандемію. За останні два роки Індія провела лише чотири запуски. Для порівняння, цього року Китай провів щонайменше 40 місій, встановивши світовий рекорд.

Facebook
Twitter

 

Об’єднання інноваційно-космічних кластерів України