Об’єднання
інноваційно-космічних кластерів

Місія Chandrayaan-3: Індія стала четвертою країною, яка висадилася на Місяць

23 серпня індійський посадковий апарат Chandrayaan-3 успішно приземлився на Місяць, зробивши країну четвертою, кому вдалося це зробити.

Посадковий апарат місії Chandrayaan-3 торкнувся району Південного полюса Місяця о 12:32 UTC 23 серпня після 19-хвилинного спуску з місячної орбіти.

Індія приєднується до США, колишнього Радянського Союзу та Китаю в успішній м’якій посадці на Місяць.

Кадри з центру управління місії Індійської організації космічних досліджень (ISRO) показали радісні кадри після успішної посадки. Прем’єр-міністр Індії Нарендра Моді заявив через кілька хвилин після приземлення, що «Індія перебуває на Місяці».

Посадковий модуль Vikram приземлився біля визначеного місця посадки на 69,37 градуса південної широти та 32,35 градуса східної довготи, поблизу кратера Manzinus U. Спуск відбувся за підтримки станції відстеження далекого космосу ESTRACK ЄКА в Нью-Норчі, Австралія.

Посадка була здійснена на найвищій широті для м’якої посадки на Місяць будь-якого космічного апарату. Успіх ISRO стався після невдалої спроби у 2019 році з посадковим модулем місії Chandrayaan-2.

Посадка також відбулася через кілька днів після того, як російський космічний апарат «Луна-25» зазнав проблеми під час орбітального маневру та впав на Місяць.

На посадковому модулі Vikram також знаходиться шестиколісний 26-кілограмовий місяцехід Pragyan на сонячних батареях, який має намір продемонструвати роботу на поверхні Місяця. Його розгортання очікується найближчим часом після посадки.

Місія в основному полягає в демонстрації технології посадки, посадковий модуль і місяцехід несуть ряд корисних вантажів для наукових експериментів на Місяці.

Обидва космічні апарати працюватимуть орієнтовно 12 днів місячного, живлячись від сонячного світла. Очікується, що вони не переживуть місячну ніч, під час якої температура впаде приблизно до – 130° С.

Facebook
Twitter

 

Об’єднання інноваційно-космічних кластерів України