Об’єднання
інноваційно-космічних кластерів

Міністр високотехнологічної промисловості Вірменії заявив, що супутникові знімки можуть бути корисні у військовій сфері

4 травня, на брифінгу після засідання уряду Вірменії, міністр високотехнологічної промисловості Роберт Хачатрян розповів про процес запуску першого супутника Вірменії.

«Завдання складається з двох частин: у нас є центр управління і приймальна станція. Центр управління повністю обладнаний, і ми очікуємо ввезення деякого обладнання для приймальної станції, процес триває. З отриманням остаточного обладнання та зможемо відкрити центр управління та приймальну станцію. Я не хочу зараз відзначати конкретний день, але ми сподіваємося, що це буде завершено десь у цьому кварталі. Ми використовуємо цей час для підготовки фахівців, яка активно йде, я оцінюю це позитивно», – сказав міністр.

Щодо даних, отриманих з супутника, він сказав, що супутникові знімки слід розглядати як джерело інформації, яке може бути корисним Вірменії також у військовій секторі.

Що стосується запуску другого супутника Вірменії, то, за словами Хачатряна, відповідний процес знаходиться на попередній стадії.

«Ми вивчаємо ринок, оцінюємо свої потужності, оцінюємо пропозиції. Я не думаю, що у 2023 році у нас буде другий супутник, але в будь-якому випадку робота йде, ми розглядаємо всі варіанти. Звичайно, на даний час почати виробництво [супутника] у Вірменії нереально. Але якщо ми зможемо виготовити хоч невелику частину другого чи третього супутника у Вірменії, я вважаю, що це теж буде хорошим досягненням», – сказав Хачатян.

Довідково: Перший вірменський супутник ДЗЗ, ARMSAT-1, був запущений на орбіту на ракеті SpaceX з мису Канаверал у США 25 травня 2022 року. 26 травня супутник уперше вийшов на зв’язок із Землею та показав штатний стан своїх підсистем.

Космічний апарат Urdaneta виробництва іспанської компанії SATLANTIS був запущений у рамках місії «Transporter 5» разом з іншими 59 корисними навантаженнями. Після запуску супутник отримав назву «ARMSAT-1».

6 червня 2022 року компанія SATLANTIS повідомила про передачу системи ДЗЗ, утвореної в результаті запуску супутника ARMSAT-1, компанії «Геокосмос», дочірній компанії Міністерства високотехнологічної промисловості Республіки Вірменія.

Facebook
Twitter

 

Об’єднання інноваційно-космічних кластерів України