Об’єднання
інноваційно-космічних кластерів

Міністр підприємництва обіцяє підтримувати космічну економіку Італії

Уряд Італії має намір підтримати космічну галузь (у т.ч. на світовій арені), заповнивши регуляторну прогалину вже наступної осені та сприяючи розвитку технологій.

Рим прагне підтримати індустріальні космічні перегони. Уряд Італії демонструє свою готовність підтримати космічний сектор країни за допомогою безлічі інструментів. «Те, що колись могло виглядати нішевим сектором, стало «дуже важливим», – сказав 19 липня міністр підприємництва Адольфо Урсо (Adolfo Urso), підкресливши, що мета полягає в тому, щоб перетворити Італію на одного з «провідних гравців у колонізації космосу».

«Надзвичайно важливо, щоб парламент зосередив свою увагу на секторі, який є таким важливим для нашої країни, як з точки зору технологічного розвитку, так і з точки зору користі у промисловому секторі», – сказав він на засіданні міжвідомчої групи з космічної економіки.

Наближаються парламентські слухання. Як пообіцяв міністр Урсо, виконавча влада має намір розробити та ухвалити закони, що регулюють космічну діяльність, яких бракує Італії. «Ми маємо намір представити нормативні акти щодо космосу в наступному фінансовому законі [який зазвичай оприлюднюють восени], щоб представити парламенту проєкти космічного закону в наступні тижні та мати загальну картину вже на початку 2024 року».

Уряд вже виділив € 3,2 млрд для інвестицій у космічну економіку.

Майбутня постанова забезпечить цінну основу та розширить можливості космічної галузі Італії, яка складається з 300 компаній, що покладаються на мережу з понад 4000 малих і середніх підприємств, і має загальний оборот у € 4,5 млрд на рік.

Раніше міністр пояснив, що законодавчі зусилля стосуватимуться таких сфер, як видалення космічного сміття, де національні лідери Thales і Alenia розробляють космічний апарат, здатний видаляти сміття з орбіти.

Стимулювання зростання однієї з «найбільш стратегічних» галузей промисловості країни дозволить Італії відігравати більш помітну роль у європейських космічних програмах і поглибити свою зростаючу секторальну співпрацю зі США, що, безумовно, буде одним із обговорюваних питань у ході майбутнього візиту прем’єр-міністерки Італії Джорджії Мелоні (Giorgia Meloni) до Вашингтона.

Facebook
Twitter

 

Об’єднання інноваційно-космічних кластерів України