Об’єднання
інноваційно-космічних кластерів

Міністерство оборони США шукає ідеї, як розробити «гібридну архітектуру» державних та комерційних супутників

У запиті Підрозділу оборонних інновацій МО США (Defense Innovation Unit, DIU) говориться, що воно хоче «інтегрувати нові комерційні космічні датчики і засоби зв’язку з урядовими космічними системами США» і приймає пропозиції від компаній, що займаються космічними та інформаційними технологіями, про те, як це зробити.

Гібридна архітектура дасть Міністерству оборони США більше гнучкості для доступу до комерційних систем під час конфліктів, якщо американські супутники піддадуться атаці.

Ідея гібридної архітектури, що об’єднує комерційні та урядові супутники, обговорювалася протягом багатьох років, але до цих пір немає плану, як саме це зробити. Пропозиції мають надійти в DIU до 18 жовтня.

«Цю архітектуру необхідно продемонструвати як корисне навантаження (розміщене або розроблене на замовлення), здатне обмінюватися даними між розрізненими державними та комерційними мережами», – зазначено у запиті DIU.

Спеціальні вимоги, перелічені DIU:

  • Передача даних через декілька мереж на різних рівнях класифікації без шкоди для забезпечення надійності інформації або кібербезпеки.
  • Змінний протокол довіри, щоб користувачі могли регулювати фактори довіри відповідно до ризику або місії. Для застосування зброї може знадобитися висока довіра.
  • Поєднання даних з різних джерел розвідки, доступних уряду США зараз і в майбутньому.
  • Розробка інструментів аналітики, сумісних із багатьма джерелами комерційних та державних даних.
Facebook
Twitter

 

Об’єднання інноваційно-космічних кластерів України