Розташований приблизно за 36 000 кілометрів над Землею зі своєї орбітальної позиції безпосередньо над Гвінейською затокою на нульовій довготі, Meteosat-12 забезпечує критично важливе зображення Європи, Африки та прилеглих океанів. Він пропонує частіше оновлення даних з чіткішою роздільною здатністю та впроваджує нові можливості, такі як безперервне виявлення блискавок, що підвищує точність і достовірність прогнозів погоди в усьому регіоні.
Запущений 13 грудня 2022 року, Meteosat-12 проводить повне сканування диска кожні 10 хвилин і оснащений двома передовими приладами: гнучким комбінованим тепловізором (FCI) та блискавкоутворювачем (LI). FCI надає зображення з вдвічі більшою кількістю спектральних каналів та кращою просторовою роздільною здатністю порівняно зі своїм попередником, що значно покращує виявлення швидкозмінних погодних явищ. LI, перший у Європі геостаціонарний прилад для виявлення блискавок, відстежує блискавичну активність вдень і вночі по всій Європі та Африці.
Ширша програма MTG включає чотири супутники обробки зображень та два зонди. Запуск першого зонда, MTG-S1, що заплановано на літо 2025 року, стане першим європейським супутником, який надаватиме вертикальні профілі атмосферної температури та вологості з геостаціонарної орбіти. Ці доповнення значно покращать короткострокове прогнозування погоди, дозволяючи відстежувати шторми.
Крім Meteosat-12, інші супутники сузір’я продовжують підтримувати операції. Meteosat-10 виконує роль резервного супутника, тоді як Meteosat-11 здійснює п’ятихвилинне швидке сканування Європи та Північної Африки. Meteosat-9, який розміщений над Індійським океаном, надає життєво важливі дані регіонам, схильним до циклонів.