Об’єднання
інноваційно-космічних кластерів

Мексика приєдналася до «Угод Артеміди»

9 грудня уряд Мексики оголосив про приєднання до очолюваних США «Угод Артеміди», в яких викладено найкращі методи дослідження космосу.

Міністр закордонних справ Мексики Марсело Ебрард Касаубон (Marcelo Ebrard Casaubon) оголосив, що Мексика стане чотирнадцятою країною, що підписала Угоди Артеміди, документ, який вирішує різні питання щодо безпечного та стійкого дослідження космосу, багато з яких безпосередньо пов’язані з Договором про космос та іншими міжнародними договорами.

У своїй заяві міністр Ебрард сказав, що Мексика з нетерпінням чекає участі в програмі NASA «Артеміда» з дослідження Місяця, але не розкрив подробиць щодо ролі, яку, на його думку, відіграватиме країна в цієї програмі. Він сказав, що під час програми «Аполлон» півстоліття тому «ми були глядачами, тепер ми будемо учасниками. Це чудовий крок для Мексики».

Довідково: «Угоди Артеміди» (Artemis Accords) — міжнародні угоди між урядами країн-учасниць щодо програми NASA Artemis про принципи співпраці у цивільних дослідженнях та використанні Місяця, Марса, комет і астероїдів у мирних цілях і засновані на Договорі про космос від 1967 року.

Угоди були підписані 13 жовтня 2020 року керівниками восьми національних космічних агентств: США, Австралії, Канади, Японії, Люксембургу, Італії, Великобританії та ОАЕ. У 2020 році до Угод приєднались Україна, Бразилія, Південна Корея та Нова Зеландія. 26 жовтня 2021 року до Угод приєдналась Польща.

Facebook
Twitter

 

Об’єднання інноваційно-космічних кластерів України