Об’єднання
інноваційно-космічних кластерів

Марокко підписує базовий статут Арабської групи космічного співробітництва

Головна > Новини >

26 серпня в Космічному агентстві ОАЕ в Абу-Дабі Марокко підписало хартію Арабської групи космічного співробітництва. Церемонія підписання відбулась під час офіційного візиту делегації Королівського центру дистанційного зондування космічного простору Марокко. Метою підпитання Хартії визначено поглиблення співробітництва арабських держав у космічній галузі.

Арабська група космічного співробітництва – це регіональна космічна організація, створена в 2019 році шейхом Мохаммедом бін Рашидом Аль Мактумом, віце-президентом і прем’єр-міністром ОАЕ і правителем Дубая. Під головуванням Космічного агентства ОАЕ зазначена організація відповідає за координацію регіональних космічних зусиль між 14 державами-членами: ОАЕ, Саудівською Аравією, Бахрейном, Оманом, Кувейтом, Йорданією, Алжиром, Тунісом, Суданом, Єгиптом, Ліваном, Марокко, Іраком і Мавританією.

Група має на меті заохочення та координацію регіонального співробітництва у космічному секторі. Це включає гармонізацію правил між космічними органами, прийняття єдиної позиції на регіональних і міжнародних форумах та керівництво спільними ініціативами щодо всебічного співробітництва.

Ібрагім Аль-Касім, радник з космічної науки Космічного агентства ОАЕ, привітав делегацію Королівського центру дистанційного зондування космічного простору Марокко на чолі з генеральним директором, доктором Дріссом Аль Хаддані. Він високо оцінив міцні двосторонні відносини між двома країнами та привітав ратифікацію хартії марокканською стороною.

Зі свого боку, д-р Дрісс Аль-Хадані заявив: «Марокко пишається тим, що є одним із засновників Арабської групи космічного співробітництва, і підписання її базового статуту є важливим кроком уперед у створенні єдиного регіонального бачення. Від імені всіх у Королівському центрі дистанційного зондування космічного простору я хотів би висловити щиру вдячність Космічному агентству ОАЕ за прийом нашої делегації. Сьогоднішня ратифікація є ще одним свідченням міцних двосторонніх відносин між нашими двома країнами у всіх сферах, особливо в новій космічній галузі».

Офіційний візит делегації Королівського центру дистанційного зондування космічного простору Марокко до Космічного агентства ОАЕ спрямований на розвиток нових напрямків співпраці у космічному секторі, в якому, за оцінкою сторін, останніми роками відбулися значні події, як-то запуск космічного зонду Al-Amal («Надія») для дослідження Марса, збудованого на потужностях ОАЕ, та марокканського супутника Mohammed VI-B, побудованого на замовлення компаніями Astrium Satellites і Thales Alenia Space.

Facebook
Twitter

 

Об’єднання інноваційно-космічних кластерів України