7 серпня литовська компанія-виробник супутників NanoAvionics повідомила про підготовку до запуску цієї осені наносупутника для дослідження чорних дір і нейтронних зірок з низької навколоземної орбіти (LEO).
Компанія надала свою супутникову платформу розміру 6U для місії астрономічної рентгенівської обсерваторії NinjaSat японського дослідницького інституту Riken, обладнання якого відстежуватиме фотони рентгенівського випромінювання, що випромінюють ці компактні об’єкти, та досліджуватиме, як вони захоплюють матерію.
Після запуску наступної спільної місії Transporter на РН Falcon 9 компанії SpaceX супутник NinjaSat проведе два роки на LEO, спостерігаючи за постійно яскравими рентгенівськими об’єктами.
Одним з об’єктів дослідження буде подвійна зоряна система «Скорпіон X-1» з нейтронною зіркою, яка швидко обертається, що робить її одним із найяскравіших рентгенівських об’єктів, які можна відстежувати з навколоземної орбіти.
Інститут Riken, який фінансує місію, повідомив, що супутник NinjaSat також виконуватиме спостереження перехідних об’єктів, виявлених за допомогою рентгенівської камери Monitor of All-sky X-ray Image (MAXI), встановленої на японському експериментальному модулі на Міжнародній космічній станції.
«Супутник NinjaSat забезпечує високочастотний моніторинг і гнучкі операції для таких перехідних джерел, які мають велике значення в астрономії часової області, приховано націлюючись на критичні наукові результати як ніндзя», – розповів головний науковий співробітник інституту Riken Тору Тамагава.
Інститут Riken придбав обладнання NinjaSat у компанії Mitsui Bussan Aerospace (MBA), яка забезпечує доступ до японського експериментального модуля, і залучив компанію NanoAvionics у якості субпідрядника.
Генеральний директор компанії MBA Садаюкі Осугі сказав, що NinjaSat стане першим супутником у партнерстві з NanoAvionics. Метою цього партнерства є використання технології литовської компанії для інших клієнтів на японському ринку.
Корисне навантаження NinjaSat представляє собою два ідентичних прилади для вимірювання радіаційних подій, прикріплені до обох боків космічного апарату. Космічний апарат також має два монітори радіаційного поясу, які забезпечать стеження за фоновими частинками, і зоряний трекер для позиціонування.