Об’єднання
інноваційно-космічних кластерів

Китайський державний аерокосмічний гігант планує розгорнути угруповання ДЗЗ з 300 супутників на дуже низькій навколоземній орбіті до 2030 року

12 липня Китай оприлюднив плани щодо розгортання до 2030 року нового супутникового угруповання на дуже низькій навколоземній орбіті (VLEO), яке складатиметься з 300 супутників і забезпечуватиме надшвидке дистанційне зондування та послуги зв’язку. Перший супутник буде запущено в грудні цього року.

Друга академія Китайської аерокосмічної науково-промислової корпорації (CASIC), державний космічний підрядник, оголосила про свій амбітний план у день відкриття Дев’ятого Китайського комерційного аерокосмічного форуму в Ухані.

VLEO вважається орбітою нижче 300 км. Порівняно з традиційними супутниковими орбітами, динамічне середовище VLEO є більш складним, тому потрібно компенсувати вплив швидкого зниження висот супутникових орбіт через вплив атмосфери.

Хоча довгострокова експлуатація на цій орбіті зіткнеться з багатьма технічними проблемами, вона пропонує унікальну цінність, включаючи нижчі витрати та вищу роздільну здатність спостереження, досягнуту шляхом переходу від «дистанційного зондування» до «ближнього спостереження» через зменшення висоти орбіти, серед інших переваг — коротша затримка передачі даних.

Технологія VLEO може допомогти зменшити вагу та вартість оптичних корисних навантажень на 50 %, забезпечуючи при цьому таку саму роздільну здатність і зменшуючи вагу та вартість корисних навантажень із синтезованою апертурою (SAR) на 40 %. Роздільна здатність апаратури зондування VLEO може досягати 0,5 м.

Facebook
Twitter

 

Об’єднання інноваційно-космічних кластерів України