Об’єднання
інноваційно-космічних кластерів

Китайсько-французький супутник SVOM завершує акустичні та вібраційні випробування

За повідомленням китайських ЗМІ, з 11 по 16 серпня в Шанхаї китайські та французькі вчені провели акустичні та вібраційні випробування свого супутника спільної розробки Space Variable Objects Monitor (SVOM).

Супутник є першим у своєму роді, спільно розробленим двома країнами, призначеним для виявлення явищ у далекому космосі, таких як гамма-сплески.

На супутнику буде чотири наукових корисних навантаження, два з яких з Китаю, спеціальний телескоп для оптичного стеження Visible Telescope і монітор гамма-сплесків Gamma Ray Burst Monitor. Франція відправить на супутнику два телескопи: телескоп ECLAIRs і мікроканальний рентгенівський телескоп Microchannel X-ray telescope.

Розробку супутника SVOM було схвалено у 2006 році Національним космічним управлінням Китаю (CNSA) та Французьким космічним агентством (CNES). Інноваційна академія мікросупутників Китайської академії наук (CAS) відповідає за супутникову систему.

За словами менеджера французького корисного навантаження Карін Мерсьє зі CNES, акустичне випробування має вирішальне значення для супутників, щоб зрозуміти їхню стійкість в умовах високого акустичного середовища, що створюється під час зльоту ракети-носія. Чутливими частинами щодо високого акустичного шуму є тендітні деталі, як оптика, і великі – як, наприклад, кришки, радіатори або сонячні батареї.

«Це тестування є досить напруженим, тому що ми залишаємо супутник у середині акустичної камери, не маючи можливості щось зробити, але ми виконали багато розрахунків і тестів для кожного елемента супутника раніше, щоб бути впевненими», – сказала Карін Мерсьє.

«Після акустичних і синусоїдальних вібраційних випробувань ми провели функціональні випробування супутника, – сказав Чжан Сяофен, заступник директора Наукового інституту супутників Інноваційної академії мікросупутників CAS. – Усі результати випробувань відповідають технічним вимогам».

Супутник важить в цілому 950 кг, з яких 450 кг складає маса корисного навантаження. Очікується, що він буде запущений у 2024 році.

Facebook
Twitter

 

Об’єднання інноваційно-космічних кластерів України