Китайське угруповання супутників дистанційного зондування успішно отримало високоточні дані картографування місцевості за допомогою технології багатобазового інтерферометричного радара з синтезованою апертурою (multi-baseline interferometric synthetic aperture radar, InSAR), що стало першим застосуванням такої технології картографування на орбіті.
Про це було повідомлено 17 жовтня у прес-релізі Інституту досліджень аерокосмічної інформації (AIR) Китайської академії наук.
30 березня Китай запустив супутникове угруповання PIESAT-1 (також використовується назва Hongtu-1), яке схоже на колісну структуру з чотирьох супутників, перше у світі угруповання такого роду.
Це угруповання на орбіті складається з центрального супутника (PIESAT 1A-01) і трьох рівномірно розташованих допоміжних супутників (PIESAT 1B-01, -02 та -03), що обертаються навколо нього. Допоміжна трійка знаходиться всього в декількох сотнях метрів від основного супутника.
Радари InSAR, встановлені на супутниках, можуть захоплювати два зображення одного місця, відбиваючи радіолокаційні сигнали від поверхні Землі в різний час. Завдяки інтерференції цих зображень вони створюють карти, які називаються інтерферограмами, які показують зміщення поверхні землі між двома періодами часу.
Порівняно з традиційними InSAR, супутникове угруповання у формі колеса може генерувати більше базових ліній перешкод, таким чином підвищуючи ефективність картографування.
Найвища просторова розрізненість угруповання, розробленого AIR, становить менше 0,5 м і може ефективно вирішувати проблему високоточної реконструкції висот складних типів рельєфу, таких як круті схили та скелі, повідомляє AIR.
На думку розробників, невеликі та недорогі супутникові угруповання SAR, такі як PIESAT-1, можуть відігравати важливу роль у моніторингу геологічних катастроф, повеней і осідання поверхні.