Об’єднання
інноваційно-космічних кластерів

Китайська приватна компанія Galactic Energy вивела на орбіту п’ять супутників у своєму другому запуску

6 грудня ракетна компанія Galactic Energy запустила свою другу ракету Ceres-1, ставши першою китайською приватною компанією, яка двічі вийшла на орбіту.

Чотириступінчаста твердопаливна ракета Ceres-1 стартувала з центру запуску супутників Цзюцюань в пустелі Гобі 6 грудня о 23:13 за місцевим часом. Ракета успішно вивела п’ять супутників на сонячно-синхронну орбіту (SSO) висотою приблизно 500 км.

Запуск відбувся після першого запуску компанії в листопаді 2020 року, завдяки чому Galactic Energy стала другою китайською приватною ракетною компанією, яка вийшла на орбіту, після успіху iSpace у липні 2019 року.

Однак iSpace зазнала невдачі з обома своїми наступними спробами запуску на орбіту, обидві в 2021 році. За повідомленням Galactic, компанія планує п’ять запусків у 2022 році.

Ракета Ceres-1 має діаметр 1,4 м, довжину близько 20 м при злітній масі близько 33 тон і має рідкопаливний верхній ступень. Ракета може доставити 300 кг корисного навантаження на сонячно-синхронну орбіту висотою 500 км.

Galactic Energy стверджує, що з першого запуску в Ceres-1 було внесено ряд удосконалень, покращуючи двигуни другого і третього ступенів, використані композити з вуглецевого волокна, що підвисило відношення тяги до ваги, вантажопідйомність і загальну продуктивність пускової установки.

Ракета вивела на орбіту п’ять комерційних супутників.

Основним корисним навантаженням у цьому запуску був супутник Golden Bauhinia-1-03. Цей супутник є демонстратором технологій, призначеним для тестування зображень у видимому спектрі та дистанційного зондування з низької навколоземної орбіти.

Інші запущені супутники: Tianjin University-1 (інфрачервоний супутник ДЗЗ), Lize-1 та Baoshui (супутники для наукових експериментів) та Golden Bauhinia-5 (супутник ДЗЗ).

Facebook
Twitter

 

Об’єднання інноваційно-космічних кластерів України