Китайська комерційна пускова компанія Landspace збирається здійснити другу спробу вийти на орбіту за допомогою своєї ракети Zhuque-2 12 липня.
За повідомленнями китайських соціальних мереж, друга метано-киснева ракета Zhuque-2 була викочена на майданчик центру запуску супутників Цзюцюань у пустелі Гобі 6 липня.
Пізніше це підтвердили супутникові знімки, зокрема, компанії Planet Labs.
У разі успіху Zhuque-2 стане першою в світі ракетою-носієм на металоксі (methalox), яка досягне орбіти. Низка ракет на металоксі, зокрема Starship компанії SpaceX, Vulcan компанії ULA, New Glenn компанії Blue Origin, Neutron компанії Rocket Lab і Terran R компанії Relativity Space, знаходяться на різних стадіях розробки та випробувань.
У разі успіху РН Zhuque-2 також зробить Landspace другою приватною китайською ракетною компанією, яка здійснить успішний запуск ракети на рідкому паливі. Компанія Space Pioneer (Beijing Tianbing Technology Co., Ltd) стала першою такою компанією, запустивши в квітні свою ракету Tianlong-2.
Майбутній запуск відбудеться майже через 7 місяців після дебютного запуску Zhuque-2, також з Цзюцюань. Той запуск у грудні 2022 року завершився невдачею через проблему з патрубком для рідкого кисню, що живить чотири двигуни другого ступеня ракети.
РН Zhuque-2 оснащений газогенераторними двигунами з тягою 268 тонн. За даними Landspace, ракета здатна доставляти корисне навантаження вагою 6000 кг на 200-кілометрову низьку навколоземну орбіту (LEO) або 4000 кг на 500-кілометрову сонячно-синхронну орбіту (SSO).
Ракета має діаметр 3,35 м — стільки ж, скільки у багатьох китайських ракет типу Long March, довжину — 49,5 м, злітну масу — 219 тонн. Ракета одноразова.
Landspace є однією з перших і найкраще фінансованих приватних компаній Китаю. Перший запуск компанії відбувся чотири роки тому з набагато меншою і простішою твердопаливною РН Zhuque-1 і закінчився невдачею.
Наприкінці 2014 року уряд Китаю частково відкрив космічний сектор для приватного капіталу, що вважалося реакцією на розвиток космічної галузі США.