Об’єднання
інноваційно-космічних кластерів

Китай запустив програму космічних запусків для наукових корисних навантажень

27 липня дві компанії, пов’язані з Китайською академією наук (CAS) – Інноваційна академія мікросупутників (IAMCAS) та компанія Zhongke Aerospace Exploration Technology Company (також відома як CAS Space) – представили спільний проєкт під назвою «Innovation X Scientific Flight», метою якого є надання науковцям зі всього світу можливостей для проведення наукових експериментів на орбіті.

Щороку в рамках програми планується запуск чотирьох наукових наносупутників вагою 50 кг, двох мікросупутників вагою 100 кг і одного наукового експериментального супутника вагою 600 кг.

IAMCAS є виробником малих супутників, а CAS Space є пусковою компанією, що відокремилася від CAS з амбіціями запускати супутники на орбіту та заснувати бізнес космічних суборбітальних туристичних польотів.

Проєкт «Innovation X» має на меті «надавати комплексні та інтегровані послуги космічних запусків для світових вчених, науково-дослідних установ, університетів і космічних компаній», — сказав Чжан Йонхе, головний конструктор IAMCAS. IAMCAS надасть свою супутникову платформу Innovation X, яка може приймати різні корисні навантаження.

Супутники будуть запущені на твердопаливній РН Lijian-1 (Kinetica-1) компанії CAS Space, яка здійснила успішний випробувальний запуск у липні 2022 року, а у другому запуску 7 червня 2023 року встановила рекорд для Китаю щодо кількості супутників під час одного запуску (на орбіту було виведено 26 КА).

«Ці спільні зусилля ракет і супутників спрямовані на створення стійкої, економічно ефективної моделі перевірки на орбіті, – сказав Йонхе, – допомагаючи спільноті вчених і технологів реалізувати свої космічні мрії».

Facebook
Twitter

 

Об’єднання інноваційно-космічних кластерів України