Об’єднання
інноваційно-космічних кластерів

Китай запустив перший радіолокаційний супутник на геостаціонарну орбіту

12 серпня Китай запустив, як вважається, перший у світі радіолокаційний супутник із синтезованою апертурою на геостаціонарну орбіту.

Ракета Long March 3B стартувала з Центру запуску супутників Січан 12 серпня о 17:36 UTC. Супутник Land Exploration-4 01 (Ludi Tance-4 (01)) успішно виведений на геостаціонарну перехідну орбіту, оголосила Китайська аерокосмічна науково-технічна корпорація (CASC) протягом години після старту.

CASC надала кілька подробиць про супутник. Однак у «Блакитній книзі», в якій викладаються плани на 2023 рік, опублікованій у січні, було зазначено про запуск «високоорбітального супутника SAR 20-метрової просторової розрізненості».

Супутник L-діапазону з синтезованою апертурою (SAR) забезпечуватиме цілодобове та всепогодне спостереження Китаю та прилеглих територій, збільшуючи можливості країни щодо запобігання катастрофам, зменшення їх кількості та надання допомоги.

Серія супутників ДЗЗ та «високоорбітальна SAR-технологія» перераховані в Середньо- та довгостроковому плані розвитку цивільної космічної інфраструктури країни (на 2015-2025 рр). План передбачає створення радіолокаційних угруповань високої та середньої просторової розрізненості з оптичною та синтезованою апертурою для низки наземних, морських і атмосферних моніторингів.

Ця серія є окремою від Китайської системи ДЗЗ високої просторової розрізненості (CHEOS), яка складається із супутників Gaofen («висока просторова розрізненість»). Китайський супутник Gaofen-4 є оптичним супутником на геостаціонарній орбіті (GEO). Супутник SAR на GEO, хоча і забезпечує набагато нижчу просторову розрізненість, ніж на низькій навколоземній орбіті, може забезпечити постійне покриття та зображення, не залежачи від хмарного покрову.

Поки невідомо, на яку орбітальну схему вийде супутник Land Exploration-4 (01). Похила GEO-орбіта забезпечить наземну траєкторію у вигляді «вісімки» над зоною передбачуваного покриття. Китайські вчені з Пекінського технологічного інституту провели дослідження різних схем, у той час як інші науковці опублікували дослідження модифікованих моделей сигналів SAR на GEO.

Позначення (01) свідчить про те, що Китай може запустити інші супутники SAR на GEO. Супутник був розроблений Китайською академією космічних технологій (CAST).

Facebook
Twitter

 

Об’єднання інноваційно-космічних кластерів України