28 січня у Китаї була опублікована нова «Біла книга», у якій представлено центральне значення космосу в «загальній національній стратегії» країни, а також основні плани на найближчі роки.
У представленому документі під назвою «Космічна програма Китаю: перспектива у 2021 році» (“China’s Space Program: A 2021 Perspective”), що випускається раз на п’ять років, відмічається, що світова космічна галузь вступила у «новий етап швидкого розвитку і глибокої трансформації». «Біла книга» окреслює заходи, заплановані для вирішення нових завдань і розвитку нових можливостей.
Протягом наступних п’яти років Китай планує розвивати свої космічні транспортні можливості, випробовувати нові технології, розпочати нові дослідницькі місії, модернізувати управління космічними апаратами, посилювати інновації та стимулювати міжнародне співробітництво.
Висадка людини на Місяць, обслуговування супутників на орбіті та зусилля з планетарної оборони – все це відзначається як ключові області для досліджень і технічних проривів у найближчі роки, а також забезпечує певну прозорість у значною мірою закритій китайській космічній галузі.
Цілі дослідження на наступні п’ять років включають наступні місії: КА Chang’e-6 із завданням захоплення та доставки на Землю зразків місячного ґрунту, КА Chang’e-7 на південний полюс Місяця з метою пошуку води, КА Chang’e-8 із завданням дослідження і розробки ключових технологій для місячної бази, а також місії з захоплення зразків з астероїда, наближення до комети, завершення ключових технологічних досліджень щодо повернення зразків з Марса та місії на Юпітер.
Китай «продовжить опрацювання плану висадки людини на Місяць… і досліджуватиме ключові технології, щоб закласти основу для вивчення та розвитку навколомісячного простору», – йдеться у документі. Висадка астронавтів на Місяць планується орієнтовно наприкінці десятиліття.
Плани розвитку засобів космічного транспорту на найближчі п’ять років включають запуск пілотованої ракети-носія нового покоління, розробку твердопаливних ракет високої тяги та прискорення, розробку надважких ракет-носіїв. Також пріоритетними називаються дослідження ключових технологій космічних транспортних систем багаторазового використання та розробка нових ракетних двигунів з комбінованим циклом — імовірно, пов’язані з проектами космічних літаків.
Відзначаючи важливі проблеми, Китай також прагне посилити управління космічним рухом, удосконалити свою систему моніторингу космічного сміття, каталогізувати базу даних і систему раннього попередження, проводити технічне обслуговування космічних апаратів на орбіті, випробовувати систему розширення місії та вживати заходів з боротьби з космічним сміттям.
У представленій «Білій книзі» зазначається, що її основне призначення – допомогти міжнародній спільноті краще зрозуміти космічну галузь Китаю.
Однак у документі відсутні пов’язані з космосом військові можливості та цілі країни.
«Біла книга» стала 5-м документом про космічну діяльність Китаю. Попередні подібні документи були опубліковані у 2000, 2006, 2011 та 2016 роках.