Об’єднання
інноваційно-космічних кластерів

Китай працює над проєктом багаторазової орбітальної ракети повітряного запуску

Китайський виробник ракет працює над проєктом ракети повітряного старту для запуску малих супутників на орбіту.

Система розробляється Китайською академією технологій ракет-носіїв (China Academy of Launch Vehicle Technology, CALT) для доставки корисного навантаження до 300 кг на сонячно-синхронну орбіту (SSO) висотою до 500 км.

Триступенева ракета повітряного базування важитиме приблизно 20 000 кг. Вона підніматиметься літаком до висоти близько 11,9 км, досягаючи швидкості 0,8 Маха перед запуском.

Система призначена для забезпечення гнучкого, доступного та спеціалізованого запуску малих супутників.

Така система потенційно надасть Китаю гнучкий та економічний варіант для запуску малих супутників. Літак з ракетою-носієм зможе злітати горизонтально зі злітно-посадкових смуг і не вимагатиме доступу до космодромів Китаю. Останні в даний час є вузьким місцем для китайського доступу в космос на фоні зростання попиту на запуск.

Раніше CALT заявила, що працює над ракетою повітряного базування. У планах від 2017 року зазначається, що в системі буде використовуватися стратегічний транспортний літак Y-20. Ракета мала корисне навантаження 100 кг. Обговорювалася також більша ракета, здатна виводити на орбіту корисне навантаження масою 200 кг. Обидві ракети будуть працювати на твердому паливі.

Ракета нової конструкції забезпечує більш високу вантажопідйомність та можливість повторного використання першого ступеня з використанням повітряних керм управління напрямком польоту. «Технологія відновлення [першого ступеня з використанням] повітряних керм не вимагає, щоб двигун першого ступеня мав функції повторного запуску та регулювання тяги, що спрощує проєктування та виготовлення», – йдеться в анотації.

Facebook
Twitter

 

Об’єднання інноваційно-космічних кластерів України