Об’єднання
інноваційно-космічних кластерів

Китай починає будівництво нового телескопу для місій на Місяці та у дальньому космосі

11 жовтня у Китаї в районі гори Changbai у північно-східній провінції Цзілінь було розпочато будівництво радіотелескопа з 40-метровою апертурою для забезпечення майбутніх місячних місій та місій у дальньому космосі.

Новий засіб спостереження з космосом, розроблений Шанхайською астрономічною обсерваторією при Китайській академії наук, є великим, повністю рухомим, високоточним багатоцільовим радіотелескопом.

Вчені вважають, що район гори Changbai є ідеальним місцем для спостереження за допомогою телескопа завдяки чистому небу та сухому клімату.

Після завершення будівництва новий телескоп приєднується до китайської мережі VLBI (Very Long Baseline Interferometry) — 65-метрового радіотелескопа Shanghai, 26-метрового телескопа Urumqi, 40-метрового радіотелескопа Kunming, 50-метрового радіотелескопа Beijing та 40-метрового радіотелескопа Shigatse (у стадії будівництва) і Шанхайської астрономічної обсерваторії. Ці астрономічні заклади сформують мережу «шість станцій і центр» для покращення можливостей спостереження та кращого забезпечення досліджень далекого космосу.

Наукова установа також сприятиме розвитку радіоастрономічних досліджень Китаю та сприятиме інноваційним досягненням у різних передових галузях, включаючи надмасивні чорні діри та галактичну динаміку.

Раніше в цьому році Китай оголосив, що продовжить дослідження Місяця за допомогою кількох запланованих місій, включаючи місією з доставки на Землю 2 кг зразків із зворотного боку Місяця.

Будівництво нового телескопа буде завершено до кінця 2024 року.

Facebook
Twitter

 

Об’єднання інноваційно-космічних кластерів України