Китайська аерокосмічна науково-технічна корпорація (China Aerospace Science and Technology Corporation, CASC) оприлюднила плани в щорічній «Блакитній книзі» про космічну діяльність, опублікованій 9 лютого. У 2022 році головний космічний підрядник Китаю має на меті запустити щонайменше 140 космічних апаратів в рамках більш ніж 50 запусків ракет-носіїв. Раніше на початку січня CASC заявляла про плани здійснити понад 40 запусків і наразі вже провела два запуски. Оновлена ціль у поєднанні з планами запуску інших китайських державних підприємств і нових приватних фірм означає, що Китай потенційно може перевищити 60 запусків у 2022 році.
Основні місії CASC включатимуть шість космічних запусків для завершення будівництва космічної станції Tiangong. Вантажний космічний корабель Tianzhou-4 буде запущено після завершення місії екіпажу корабля Shenzhou-13 у березні для забезпечення життєдіяльності наступного екіпажу із трьох осіб, який буде запущено на космічному кораблі Shenzhou-14. Астронавти Shenzhou-14 на борту основного модуля Tianhe забезпечуватимуть прибуття на космічну станцію модулів Wentian і Mengtian вагою понад 20 т, запуск яких очікується у другій половині року. Після завершення будівництва Т-подібної орбітальної станції, буде запущено вантажний корабель Tianzhou-5 та пізніше – пілотований космічний корабель Shenzhou-15. Обидва запуски заплановані на кінець року.
У 2022 році також запланований перший політ рідкопаливної ракети-носія Long March-6A з двома твердопаливними прискорювачами. CASC також зосередиться на розробці четвертої фази китайського проєкту дослідження Місяця, включаючи місії Chang’e 6 і 7, спрямовані на південний полюс Місяця, а також комбіновану місію повернення зразка астероїда та місію наближення до комети.
Згідно з документом, у 2021 році Китай здійснив 55 космічних запусків (41 – на низьку навколоземну орбіту та 14 – на геосинхронну перехідну орбіту), зайнявши за цим показником перше місце у світі. При цьому загальна маса 115 запущених країною космічних апаратів досягла 191,19 т.
У 2021 році Китай запустив перший модуль космічної станції, два вантажні космічні кораблі та дві місії з екіпажем. Перша незалежна міжпланетна місія Tianwen-1 вийшла на орбіту Марса і посадила марсохід Zhurong на Червону планету.
З 55 китайських запусків у 2021 році 48 були запусками ракет серії Long March. Всі вони були успішними, відправивши на орбіту 103 космічні кораблі, хоча доля Shiyan-10 залишається неоднозначною.
Приватна компанія Exapce запустила чотири ракети Kuaizhou-1A, останній запуск завершився невдачею і потенційно призвів до подальших значних затримок в її планах комерційних запусків. Інша приватна компанія, iSpace, запустила дві твердопаливні ракети Hyperbola-1, обидва запуски завершилися невдачею. Її конкурент, компанія Galactic Energy, успішно запустила власну твердопаливну ракету Ceres-1 у грудні.
У той час як Китай за кількістю запусків випередив США (51), останні відправили на орбіту набагато більшу масу (403,34 т) та більше космічних кораблів (1335), згідно зі статистикою CASC, а компанія SpaceX та її супутникове угруповання Starlink забезпечили величезний обсяг космічної діяльності США.