Об’єднання
інноваційно-космічних кластерів

Китай планує у 2021 році запустити космічний апарат для дослідження Сонця

Китай планує запустити свій перший супутник для дослідження Сонця в цьому році. Модель нового апарату представлена на 13-му міжнародному авіасалоні Airshow China 2021, який проходить з 28 вересня по 3 жовтня в м. Чжухай. Про це повідомив розробник зонда – Шанхайська академія технології космічних польотів (Shanghai Academy of Spaceflight Technology, SAST) при Китайському об’єднанні космічних технологій, повідомляється в газеті Міністерства науки та технологій КНР.

З запуском супутника Китай вступить в нову еру дослідження Сонця, заявили в SAST. За даними SAST, основним корисним навантаженням на супутнику буде сонячний візуалізуючий H-альфа-спектрометр (Chinese H-alpha Solar Explorer, CHASE), який буде отримувати зображення Сонця в діапазоні H-альфа. Це допоможе дослідникам спостерігати за змінами на Сонці під час спалахів, такими як зміни в його атмосферній температурі і швидкості.

Конструкція космічного апарату передбачає розподіл відсіку платформи і відсіку корисного навантаження, що забезпечує надвисоку точність наведення і стабільність корисного навантаження.

Китай створив наземну мережу для спостережень за Сонцем і досяг успіхів в таких галузях досліджень, як вивчення сонячного спектру і сонячних магнітних полів, однак йому тільки належить розпочати дослідження Сонця з космосу.

Експерти сподіваються, що це дозволить Китаю просунути фундаментальні дослідження Сонця, дати імпульс розвитку відповідних високотехнологічних галузей промисловості та внести вклад в міжнародні геліофізичні дослідження.

24 вересня 2021 року SAST запустила кампанію по вибору назви для нового супутника зондування Сонця. Воно буде оголошено після успішного запуску апарату в космос.

Facebook
Twitter

 

Об’єднання інноваційно-космічних кластерів України