Об’єднання
інноваційно-космічних кластерів

Кот-д’Івуар планує у 2024 році здійснити запуск свого першого супутника

У ході конференції NewSpace Africa 2023 (проводилась 25-28 квітня у столиці Кот-д’Івуару Абіджані) компанія Universal Konstructors Associated (UKA) у партнерстві з Національним політехнічним інститутом Félix Houphouët-Boigny (INP-HP) об’явила, що перший наносупутник Кот-д’Івуару, YAM-SAT CI 01, буде виведений на орбіту у ІІІ кварталі 2024 року. Про це заявив один з керівників проєкту Бубукар Фофана (Boubacar Fofana).

Супутниковий проєкт, який, як очікується, буде повністю виготовлений у Кот-д’Івуарі, підкреслює зростаючу космічну екосистему країни. Також було зазначено, що цей проєкт буде реалізовано через державно-приватне партнерство, що дозволить державі побудувати необхідну інфраструктуру для задоволення потреб громадян.

Кот-д’Івуар має багатий сільськогосподарський сектор – країна є найбільшим у світі виробником какао та є одним із найбільших виробників та експортерів кави, какао-бобів і пальмової олії. Однак, незважаючи на значні інвестиції в цей сектор, продуктивність сільського господарства в Кот-д’Івуарі залишається низькою порівняно з іншими країнами регіону, частково через поширеність дрібного натурального господарства та відсутність доступу до сучасних ресурсів і технологій, що знижує продуктивність.

Супутник YAM-SAT CI 01 завдяки гіперспектральній камері забезпечить фермерів Кот-д’Івуару важливою інформацією, яка дозволить їм адаптуватися до зміни клімату за допомогою інтелектуальних ресурсів.

Крім того, очікується, що супутник стане життєво важливим для посилення національної безпеки. Надаючи зображення високої просторової розрізненості, супутники забезпечать відповідним зацікавленим сторонам, таким як військові, правоохоронні органи та служби безпеки, можливість приймати обґрунтовані рішення щодо різних видів діяльності, включаючи морське спостереження, прикордонне патрулювання та незаконний видобуток. Маючи цю інформацію, органи влади зможуть діяти належним чином, щоб запобігти й зменшити потенційні загрози безпеці, зміцнивши національну безпеку та забезпечивши добробут своїх громадян.

Facebook
Twitter

 

Об’єднання інноваційно-космічних кластерів України