Об’єднання
інноваційно-космічних кластерів

Космонавти здійснили вихід у відкритий космос для встановлення та перевірки обладнання на МКС

Космонавти «Роскосмосу» Олег Кононенко і Ніколай Чуб, учасники 70-ї експедиції на МКС, завершили свій вихід у відкритий космос 26 жовтня о 02:30 UTC через 7 годин 41 хвилину позакорабельної діяльності.

Під час виходу у відкритий космос О. Кононенко та Н. Чуб оглянули та сфотографували зовнішній резервний радіатор на багатоцільовому лабораторному модулі (БЛМ) «Наука», з якого стався витік теплоносія 9 жовтня, а також відключили гідравлічні контури радіатора-теплообмінника від системи охолодження БЛМ «Наука». Отримані дані буде проаналізовано фахівцями на Землі для виявлення причин витоку. Під час перевірки радіатора в місці витоку вивільнилася бульбашка охолоджувальної рідини, і екіпаж витер свої скафандри, перш ніж продовжити позакорабельну діяльність у відкритому космосі.

Космонавти також випустили кілограмовий наносупутник «Парус-МГТУ», розроблений в МДТУ імені Баумана для випробування механізму розгортання експериментального сонячного вітрила. Однак ані космонавтам, ані спеціалістам у Центрі управління польотом (ЦУП) не вдалося побачити заплановану через 5 хвилин після запуску дію механізму розгортання сонячного вітрила наносупутника, оскільки кубсат, не показуючи жодних ознак розгортання, почав, перекидаючись, повільно зникати з поля зору, і камера не змогла відстежити його відліт від станції. Також космонавти встановили науковий прилад радіолокаційної системи ДЗЗ «Ракурс» для експерименту «Напор-miniRSA». Одну з чотирьох панелей радіолокаційної системи не вдалося повністю розгорнути під час виходу у відкритий космос, тому ця робота буде виконана у майбутньому.

Наприкінці виходу у відкритий космос, перш ніж знову увійти в шлюзову камеру модуля «Поіск», космонавти, як зазвичай, оглянули скафандри та інструменти, які використовувалися під час виходу у відкритий космос, щоб знайти сліди охолоджувальної рідини та, за необхідності, видалити будь-які її залишки. Космонавти також, як зазвичай, протерли свої скафандри та інструменти після відновлення тиску, щоб максимально зменшити потрапляння слідів забруднень у середовище космічної станції. Потім всередині космічної станції була використана додаткова фільтрація, щоб швидко очистити атмосферу від будь-яких залишків забруднень.

За даними NASA, це був шостий вихід у відкритий космос у кар’єрі О. Кононенка, перший – для Н. Чуба та загалом 268-й вихід у відкритий космос для складання, обслуговування та модернізації космічної станції.

Facebook
Twitter

 

Об’єднання інноваційно-космічних кластерів України