Об’єднання
інноваційно-космічних кластерів

Космічний телескоп James Webb прибув у точку L2

24 січня космічний телескоп James Webb (James Webb Space Telescope, JWST) вартістю $ 10 млрд прибув до місця призначення за 1 млн миль (1,5 млн км) від Землі після місячної подорожі. О 14:00 EST (21:00 за київським часом) NASA запустило двигуни космічного апарату на 5 хвилин для кінцевої корекції курсу, вивівши його на орбіту навколо точки, яка називається точка Лагранжа-2 системи Сонце-Земля (L2).

Запущений 25 грудня 2021 року з космодрому Куру (Французька Гвіана) на європейській ракеті Ariane 5, JWST досяг точки L2 за 30 днів. L2 є точкою гравітаційної рівноваги в системі Сонце-Земля, де для підтримки орбіти потрібно мало палива. Телескоп залишиться там протягом усього терміну експлуатації.

JWST буде здійснювати один оберт навколо точки L2 кожні шість місяців, при цьому двигуни запускатимуться приблизно з 21-денним інтервалом, щоб утримувати його на потрібній орбіті.

Термін служби телескопа багато в чому залежить від того, скільки палива в нього залишилось. Офіційно NASA розробило JWST з 5-річним терміном служби, але кількість палива була розрахована на 10 років експлуатації. Враховуючи цей показник, очікується, що цей термін буде значно перевищено.

Менеджер з введення в експлуатацію JWST Кіт Перріш заявив, що не виключається термін до 20 років. Ракета Ariane 5 вивела телескоп на таку точну траєкторію, що для корекції курсу була використана лише приблизно одна третина палива, виділеного для досягнення точки L2. Залишок палива може бути використаний для подальших операцій.

Наступного тижня NASA розпочне процес вирівнювання основного та вторинного дзеркал, це займе близько трьох місяців.

Після цього, орієнтовно через два місяці, наукові прилади JWST будуть готові до роботи.

Facebook
Twitter

 

Об’єднання інноваційно-космічних кластерів України