Об’єднання
інноваційно-космічних кластерів

Космічний корабель Crew Dragon з екіпажем місії Axiom-3 успішно повернувся на Землю

Космічний корабель Crew Dragon компанії SpaceX з командою комерційної місії Axiom-3 (Ax-3) компанії Axiom Space повернувся на Землю майже через три тижні після запуску на Міжнародну космічну станцію (МКС). Спочатку передбачалося, що місія триватиме два тижні, але дорога назад була відкладена на кілька днів через погану погоду, внаслідок чого перебування на МКС склало 18 днів. Екіпаж провів 30 експериментів, дізнавшись більше про вплив мікрогравітації на організм людини, розвиток промислових процесів та багато іншого.

9 лютого о 13:20 UTC корабель розпочав вхід у щільні шари атмосфери, а невдовзі після цього на висоті приблизно 5,5 км було активовано основні парашути. О 13:30 UTC ведучий трансляції підтвердив успішне приземлення Crew Dragon у водах Атлантичного океану біля узбережжя американського штату Флорида. Таким чином, політ з МКС назад на Землю зайняв приблизно дві доби.

Місія Ax-3 стала першим запуском компанії, де всі три платні місця були куплені національними агентствами, а не багатими людьми. Склад екіпажу третьої місії Axiom Space включав колишнього астронавта NASA Майкла Лопеса-Алегрію у ролі командира, пілота Вальтера Вілладея з Італії, а також фахівців місії Маркуса Вандта зі Швеції та Альпера Гезеравчі, першого астронавта в історії Туреччини.

Відстикування від МКС відбулося 7 лютого о 14:20 UTC. Передбачалося, що корабель приводниться біля узбережжя Флориди через дві доби, в п’ятницю. Спочатку відстикування було заплановано на 3 лютого, але було відкладено кілька разів через несприятливі погодні умови у місці приземлення. Таким чином, екіпаж провів на орбітальній станції майже три тижні, що зробило цю місію Axiom Space найтривалішою.

Facebook
Twitter

 

Об’єднання інноваційно-космічних кластерів України