Об’єднання
інноваційно-космічних кластерів

Космічний центр ім. Мохаммеда бін Рашида (ОАЕ) будує другий супутник за програмою UNOOSA «Доступ до космосу для всіх»

Шейх Хамдан бін Мохаммед бін Рашид Аль Мактум, спадкоємний принц Дубая та голова Виконавчої ради Дубая, 4 жовтня оголосив про розробку Космічним центром ім. Мохаммеда бін Рашида (MBRSC) у співпраці з Управлінням ООН з питань космічного простору (UNOOSA) супутника PHI-2 для підтримки організацій і країн, які прагнуть долучитися до космічного сектору.

Це буде другий супутник, розроблений у рамках ініціативи UNOOSA «Доступ до космосу для всіх», що спрямована на надання можливостей для доставки інноваційних розробок і технологій у космос, підтримуючи розвиток науки.

Спільна ініціатива UNOOSA та MBRSC з розміщення корисних навантажень (Payload Hosting Initiative, PHI), запущена минулого року, передбачає розміщення корисних навантажень на супутниковій платформі MBRSC для демонстрації нових технологій і просування космічної науки та технологій країн-членів ООН, що розвиваються.

Мета цієї ініціативи полягає в тому, щоб ніхто не залишився позаду у можливостях з досліджень космосу та сталого розвитку на Землі. Вона також узгоджується з «Цілями сталого розвитку ООН».

Минулого року на супутнику PHI-1 були встановлені два корисні навантаження Національного агентства космічних наук Бахрейну (NSSA) та непальської некомерційної організації Antarikchya Pratisthan.

UNOOSA та MBRSC відкривають новий раунд програми PHI. Через PHI учасникам надається можливість запускати корисне навантаження розміром до п’яти юнітів (5U) на супутниковій платформі розміром 12 юнітів (12U), наданій MBRSC.

Переможці цього другого раунду зможуть запустити свої корисні навантаження у місії PHI-2, запуск якої заплановано на 2026 рік.

Зацікавлені команди можуть подавати заявки на участь на веб-сторінці UNOOSA PHI Rounds до 31 березня 2024 року.

Facebook
Twitter

 

Об’єднання інноваційно-космічних кластерів України