14 грудня NASA повідомило, що вперше в історії космічний апарат торкнувся Сонця. Сонячний зонд NASA Parker пролетів через верхні шари атмосфери Сонця – корону – і взяв зразки частинок і магнітних полів.
Ця подія знаменує собою новий крок для сонячного зонду Parker і гігантський стрибок для науки про Сонце. Подібно до того, як висадка на Місяць дозволила вченим зрозуміти, як він утворився, дотик до самого матеріалу, з якого складається Сонце, допоможе вченим знайти важливу інформацію про нашу найближчу зірку та її вплив на Сонячну систему.
Сонячний зонд Parker Solar Probe був запущений у 2018 році з метою дослідження Сонця, подорожуючи до нього ближче, ніж будь-який космічний апарат до цього. Через три роки після запуску зонд Parker нарешті досяг мети.
28 квітня 2021 року, під час свого восьмого обльоту Сонця, Parker Solar Probe зіткнувся зі специфічним магнітним потоком часток на висоті 18,8 сонячних радіусів (близько 8,1 млн миль) над поверхнею Сонця, що означає, що він вперше увійшов в атмосферу Сонця.
Перший прохід через корону, який тривав лише кілька годин, є одним із багатьох запланованих для місії. Parker продовжить наближатися до Сонця по спіралі, зрештою досягнувши від поверхні 8,86 сонячних радіусів (3,83 млн миль). Майбутні обльоти, наступний з яких відбудеться в січні 2022 року, ймовірно, знову перенесуть сонячний зонд Parker через корону.
NASA розраховує, що місія дозволить зробити фундаментальний внесок у розуміння причин «нагрівання сонячної корони» та виникнення сонячного вітру (потоку іонізованих частинок, що витікає із сонячної корони).