Об’єднання
інноваційно-космічних кластерів

Космічні сили США зосереджені на розвідці: 50% на Китаї, 25% на росії

За словами керівника розвідки, Космічні сили США зосереджують половину своєї діяльності зі збору розвідданих на Китаї, відстежуючи стрімку еволюцією Пекіна як космічної держави, з якою варто рахуватися.

«З точки зору розвідки… приблизно половина нашої роботи зосереджена на Китаї. Близько 25 % того, що ми робимо, зосереджено на росії, і багато з цього доводиться робити через війну в Україні», – сказав генерал-майор Грегорі Ганьйон (Maj. Gen. Gregory Gagnon), заступник начальника управління космічних операцій з розвідки, повідомила 3 серпня Асоціація космічних сил.

«І близько 25 % того, що ми робимо, зосереджено на тому, що ми називаємо рештою світу, або комерційним сектором — не шпигуючи за комерційним сектором, а просто розуміючи комерційний сектор з точки зору розвідки».

Генерал Ганьйон розповів, що на даний час у Космічних силах США налічується «понад 1500 професіоналів з космічної розвідки», і що ця служба вже бачить переваги, зокрема щодо широкого інформування Міністерства оборони про зростаючі загрози космічним системам США.

Ключовою розвідувальною структурою Космічних сил є Національний центр космічної розвідки (NSIC), також відомий як Delta 18 під командуванням космічних операцій, який було відкрито у червні 2022 року на авіабазі Райт Паттерсон у Дейтоні, штат Огайо.

Посилаючись на те, що міністр ВПС США Френк Кендалл зосередив увагу на Китаї як на ключовому противнику Збройних сил США, Ганьйон пояснив, що уряд Китаю перебуває під наполегливим моніторингом через темпи, з якими він удосконалює свої космічні можливості в усіх напрямках.

Арсенал «космічної зброї» Китаю «включає ракети, які запускаються з Землі для знищення супутників, лазери, засоби постановки перешкод, цілий комплекс різноманітних засобів для цього», – сказав Ганьйон. «Він також включає багато активів у космосі, щоб бачити далі, краще відчувати та підключати свою версію системи JADC2 [Joint All Domain Command and Control] до майбутньої боротьби, яка простягається все далі й далі від їх берегової лінії. Для цього вони продовжують розгортати велику кількість супутників».

За його словами, лише у 2022 році уряд Китаю розгорнув «майже 200 супутників, понад 100 з них були супутниками ДЗЗ, які ведуть розвідку. Таким чином, більше половини того, що вони роблять, — це дистанційне зондування для забезпечення їхніх спільних сил».

Facebook
Twitter

 

Об’єднання інноваційно-космічних кластерів України