Об’єднання
інноваційно-космічних кластерів

Космічні сили США вибирають додаткових постачальників послуг суборбітального запуску

Командування космічних систем Космічних сил США оголосило 26 січня, що були обрані додаткові постачальники для Sounding Rocket Program-4 (SRP-4). Це багаторічний контракт, в рамках якого компанії конкурують за замовлення на запуск невеликих ракет, які використовуються для доставки наукових приладів і експериментів у суборбітальний простір.

Компанії Kratos Space & Missile Defense Systems, L3Harris’s Aerojet Rocketdyne Coleman Aerospace і Corvid Technologies отримали контракти з невизначеним терміном постачання та невизначеною кількістю (indefinite-delivery/indefinite-quantity, IDIQ) для програми SRP-4.

Зондуючі ракети – це невеликі випробувальні апарати з науковим корисним навантаженням, які виводяться в космос на короткий період часу, зазвичай на кілька хвилин.

Коли програма стартувала в 2018 році, компанії Space Vector і Northrop Grumman виграли семирічні контракти IDIQ на SRP-4. З додаванням трьох нових постачальників програму було продовжено до 2029 року, а її загальна прогнозована вартість зросла з $ 424 млн до $ 877 млн.

Компанії братимуть участь у тендерах на отримання замовлень на надання послуг суборбітального запуску та послуг із підтримки запуску на об’єктах підрядників і державних стартових майданчиках.

Програмою SRP-4 управляє офіс програм малих ракет Командування космічних систем на авіабазі Кертленд, штат Нью-Мексико.

Facebook
Twitter

 

Об’єднання інноваційно-космічних кластерів України