Командування космічних систем (SSC) Космічних сил США уклало з Лабораторією прикладної фізики (APL) Університету Джона Гопкінса (JHU) контракт вартістю $ 10 млн на оцінку програмного забезпечення та кібербезпеки наземних систем, що розробляються для нової секретної супутникової мережі.
Згідно з оголошенням від 26 вересня, APL Університету Джона Хопкінса (JHU/APL) оцінить наземні системи супутників Evolved Strategic Satcom (ESS), які розробляються для місії Nuclear Command, Control, and Communications (NC3).
Космічний і наземний сегменти ESS – це секретна архітектура, яка буде використовуватися національним командним органом – ланцюгом управління, що йде від президента через міністра оборони, Об’єднаний комітет начальників штабів до Стратегічного командування США – у разі ядерної війни.
Наземний сегмент ESS отримав назву «GRIFFON» – скорочення від Ground Resilient Integration and Framework for Operational Nuclear Command, Control, and Communications.
Компанії Lockheed Martin і Raytheon отримали контракти на $ 30 млн кожна на розробку прототипів GRIFFON. Компанії Boeing і Northrop Grumman розробляють конкуруючі проєкти супутників.
JHU/APL є одним з найбільших дослідницьких центрів США.
Контракт з JHU/APL допоможе «забезпечити використання передового програмного забезпечення та кібербезпеки на етапах створення прототипів та демонстрації», – йдеться в заяві Командування космічних систем.
JHU/APL виступатиме як «урядовий партнер для незалежного тестування програмного забезпечення».
МО США планує витратити $ 6,5 млрд на програму ESS протягом наступних п’яти років. Супутники ESS призначені для розширення та, зрештою, заміни мережі Advanced Extremely High Frequency (AEHF) ядерно-захищених геостаціонарних супутників, створених компанією Lockheed Martin.
«Співпраця з JHU/APL дозволяє нашій програмі мати випробувальний стенд для прототипів ESS і псевдовиробниче середовище для аналізу працездатності гнучкого програмного забезпечення», – сказала підполковник Лейла Бараша, керівниця технічної частини ESS.
За її словами, через секретний характер програми ESS розробка програмного забезпечення GRIFFON є більш складною, ніж в інших супутникових програмах. «APL надає нам досвід, який нам потрібен, щоб забезпечити правильний розвиток можливостей NC3 нашої країни з самого початку».
«Ми раді поділитися з Командуванням космічних систем досвідом JHU/APL у галузі космічних операцій та програмних систем», – сказав Майкл Кім, програмний менеджер APL.
До консорціуму зі створення GRIFFON на чолі з Lockheed Martin входять компанії Stratagem, Integrity-Communications-Solutions, Infinity та BAE Systems.
Консорціум на чолі з Raytheon включає компанії Dell, Seed Innovations, Infinity, Kratos, Northrop Grumman, Rocket Communications, Parsons, Polaris Alpha, Quantum Research, Koverse, Caliola Engineering, Kythera, Northstrat Inc., Optimal, RKF Engineering і Ascension Engineering.