Об’єднання
інноваційно-космічних кластерів

Космічні сили США шукатимуть промислові ідеї для швидкого розгортання супутників

Космічні сили США розпочинають нову ініціативу, спрямовану на швидке розгортання супутників під час конфліктів або надзвичайних ситуацій.

З 30 серпня по 28 вересня компанії можуть подавати заявки на участь у конкурсі «Tactically Responsive Space Challenge» на порталі дослідження інновацій малого бізнесу Міністерства оборони США. Відібрані пропозиції отримають контракти на передачу технологій для малого бізнесу (STTR) на суму до $ 1,7 млн.

Космічні сили шукають «спроможності швидко реагувати на будь-які потреби на орбіті в оперативно відповідні терміни. І зазвичай це означає приблизно протягом 24 години або менше», – сказала підполковник Маккензі Бірченоу, керівник військово-технічного забезпечення підрозділу Space Safari у Командуванні космічних систем.

Виступаючи на вебінарі 24 серпня, Бірченоу сказала, що Космічні сили сподіваються отримати ідеї від широкого кола компаній у секторах запуску, супутників, наземних систем і космічної логістики.

Підрозділ Space Safari минулого року профінансував тактичний космічний експеримент і уклав контракти з компаніями Firefly Aerospace та Millennium Space на запуск космічної місії за 24 години. Ця місія під назвою Victus Nox готується до запуску найближчим часом.

Оголошуючи про початок змагання Tactically Responsive Space Challenge, Бірченоу сказала, що існує потреба в комплексних рішеннях, окрім простого придбання послуг запуску та корисного навантаження.

У тактично сприйнятливому сценарії, наприклад, США потрібно буде запустити невеликий супутник для отримання зображень, щоб перевірити космічний апарат потенційного противника. «Це може бути певний тип реагування на загрозу, коли противник запускає на орбіту щось нове, і нам необхідно буде охарактеризувати це за дуже короткий термін», — сказала вона.

Іншим сценарієм може бути необхідність запуску супутників зв’язку або ДЗЗ для заміни активів, які були пошкоджені під час конфлікту.

Космічні сили шукають відносно зрілі технології, прототипи яких можна створити протягом 15 місяців і ввести в дію протягом 2 років.

Facebook
Twitter

 

Об’єднання інноваційно-космічних кластерів України