Об’єднання
інноваційно-космічних кластерів

Космічні сили США потребують більш детальну картину того, що інші країни роблять у космосі

8 листопада, виступаючи на відкритті конференції ASCEND 2021 Американського інституту аеронавтики та астронавтики, начальник штабу Космічних сил США генерал-лейтенант Ніна Арманьо заявила, що Космічних силах США потребують більш детальну інформацію про космічний простір.

Військовий космічний каталог США (U.S. military space catalog) на даний час є основним джерелом даних про розташування у космосі понад 27 000 супутників і об’єктів космічного сміття. Але, за заявою генерал-лейтенанта Ніни Арманьо, цієї інформації вже недостатньо для того, щоб з’ясувати, що конкуруючі країни роблять на орбіті.

Сучасні можливості США щодо відстеження космічних об’єктів були сформовані ще у 1960-і роки, коли Північноамериканське командування аерокосмічної оборони (NORAD) почало використовувати супутники для моніторингу запусків балістичних ракет.

Через п’ять десятиліть «з військової точки зору, існує потреба глибше зрозуміти космічну сферу, зрозуміти, хто, що, з ким робить, і чому», – сказала Арманьо.

«Нам потрібна обізнаність у космічній сфері», — сказала вона. «Протягом багатьох років Космічний каталог вважався просто тренуванням з каталогізації об’єктів, які ми можемо побачити. І ми використовуємо його з 1960-х і 70-х років».

Більш досконалі можливості для моніторингу космічної діяльності потрібні не тільки для військових цілей і цілей національної безпеки, але й у зв’язку з зростаючим розгортанням комерційних супутників, додала Арманьо.

«Авіаційна спільнота має контроль за повітряним рухом і міжнародні норми діяльності», – сказала вона. «Того ж потребує і космічна галузь. Нам потрібен контроль космічного руху, управління космічним рухом, нам потрібні космічні норми поведінки».

«Для нас, військових, це важливо не тільки для розуміння цієї сфери діяльності, але й для того, щоб забезпечити перевагу в космосі, коли і де це буде потрібно в майбутньому», — додала Арманьо.

Facebook
Twitter

 

Об’єднання інноваційно-космічних кластерів України