Об’єднання
інноваційно-космічних кластерів

Космічні сили США активують свій компонент для Європи та Африки у грудні

31 жовтня Європейське командування США повідомило, що Космічні сили США (USSF) офіційно активують свій компонент для Європи та Африки трохи більше ніж через місяць.

Підрозділ Космічних сил США в Європі та Африці, який отримає назву SPACE-EURAF, буде впроваджено 8 грудня, повідомило Європейське командування США (EUCOM). Цей підрозділ стане четвертим компонентом Космічних сил США, інтегрованим з регіональними командуваннями Збройних сил США, приєднавшись до аналогічних структур у складі Центрального командування США, Індійсько-тихоокеанського командування США та Командування ЗС США у Кореї.

На даний час управління космічними можливостями США у Європі покладено на військово-повітряний компонент: ВПС США в Європі та Африці (U.S. Air Forces in Europe-Air Forces Africa, USAFE-AFAFRICA). Ця модель бере свій початок ще до того, як Космічні сили США стали окремим видом збройних сил.

Створення у складі Космічних сил власних регіональних компонентів зміцнює цей вид ЗС США, ставлячи його нарівні з іншими видами збройних сил, і дозволяє USSF краще надавати космічну підтримку бойовим командирам, кажуть представники Космічних сил.

«Активація космічних сил Європи та Африки є важливою віхою на шляху зміцнення спільного космічного потенціалу в Європі та Африці», — йдеться в заяві EUCOM.

Космічні сили США в Європі та Африці «підтримуватимуть широкий спектр місій, включаючи стримування потенційних противників, реагування на кризи та зміцнення наших альянсів і партнерств», — додало EUCOM. Багато країн Європи вже мають довгу історію цивільних космічних операцій і зосередилися на розбудові своїх військових космічних можливостей.

Після створення SPACE-EURAF Космічні сили США, ймовірно, розглянуть можливість створення своїх компонентів у складі інших бойових командувань. Найбільш вірогідно створення цих компонентів у складі Кібернетичного командування США (U.S. Cyber Command), Командування спеціальних операцій США (U.S. Special Operations Command) та Командування ЗС США в Японії (U.S. Forces Japan).

Facebook
Twitter

 

Об’єднання інноваційно-космічних кластерів України