Об’єднання
інноваційно-космічних кластерів

Космічні агентства підтримують необхідність управління космічним рухом, але розходяться в тому, як його слід розвивати

Головна > Новини >

Керівники національних космічних агентств сходяться у думці, що управління космічним рухом (space traffic management, STM) має бути пріоритетом, але мають різні погляди стосовно механізмів його регулювання.

Під час панельної дискусії на 36-му Космічному симпозіумі 25 серпня керівники космічних агентств Європи та Америки наголосили на важливості управління космічним рухом, враховуючи зростаючу кількість космічних об’єктів на орбіті та загрозу, яку вони становлять для космічної діяльності.

«Управління космічним рухом – це дуже важлива тема», – сказав Вальтер Пельцер, голова німецького космічного агентства DLR. Проте він виступає проти «швидких» рішень на національному рівні. Натомість він підтримав підхід ООН. «Звести ООН і слово «швидкість» в одне речення досить складно, і ми це усвідомлюємо», – визнав він. «Тим не менш, ми повинні попрацювати над управлінням космічним рухом в рамках ООН». Пельцер навів як приклад триваючі дискусії щодо STM у Комітеті ООН з використання космічного простору в мирних цілях (COPUOS). «Я думаю, що це правильний спосіб обговорити це в рамках ООН, щоб знайти спільне рішення».

Але Йозеф Ашбахер, генеральний директор Європейського космічного агентства, сказав, що покладатися лише на ООН недостатньо. «Нам потрібно діяти терміново», – сказав він. Він підтримав альтернативні підходи, які можна було б застосувати паралельно з довгостроковим підходом під керівництвом ООН. Проте, «нам потрібно знайти інший механізм, щоб дійсно регулювати та гарантувати, що наше середовище залишається безпечним для наших супутників».

«Нам дійсно потрібне жорстке міжнародне регулювання, тому що з’являється багато нових учасників з нових країн», – сказав Філіп Батіст, голова французького космічного агентства CNES. Він сказав, що той факт, що нинішні приватні космічні оператори несуть відповідальність, – і це «чудово», але цього недостатньо. Він явно не підтримував підхід, очолюваний ООН чи іншими багатонаціональними альтернативами.

«Співпраця у космічних місіях є фундаментальною, але не менш важливо забезпечити міцні рамки міжнародного управління. Для нас це пріоритет», – сказала Ліза Кемпбелл, президент Канадського космічного агентства. Вона підтримала розробку настанов щодо довгострокової стійкості космосу в ООН, але також зазначила, що Канада є однією з перших підписантів Угод щодо «Артеміди», зусиль США щодо розробки керівних принципів сталого дослідження космосу.

Адміністратор NASA Білл Нельсон не висловив позиції щодо того, як слід розробляти STM. «Управління космічним рухом стає набагато простіше, якщо космічні країни перестануть забруднювати навколишнє середовище, особливо через тести протисупутникової зброї (ASAT)», – сказав він.

«Я вважаю, що необхідно мати правила, які застосовуються всюди», – сказав Джорджіо Саккочча, президент італійського космічного агентства ASI. «Ми не можемо говорити про стійкість нашої планети, якщо не говоримо також про стійкість того, що є навколо нашої планети. Положення про STM є частиною цього».

Facebook
Twitter

 

Об’єднання інноваційно-космічних кластерів України