Об’єднання
інноваційно-космічних кластерів

Космічне командування США прагне більш ефективного використання датчиків космічного стеження та попередження про ракетний напад

Як заявили офіційні особи МО США 7 червня, у своїй новій ролі відповідального за управління національною мережею датчиків протиракетної оборони, Космічне командування США планує ефективніше використовувати ці активи.

Гордон Вайт (Gordon White), заступник керівника управління глобальними датчиками Космічного командування, зазначив, що нещодавній перерозподіл обов’язків, схвалений президентом Байденом у квітні, має велике значення, оскільки це покладає на одне командування відповідальність за датчики, які відстежують ракети, а також загрози у космічному просторі.

Під час розмови з журналістами Гордон Вайт і полковник Марк Кобос (Mark Cobos), заступник командувача Об’єднаного командування функціональних компонентів для комплексної протиракетної оборони (Joint Functional Component Command for Integrated Missile Defense, JFCC IMD), намагалися роз’яснити ситуацію з приводу оголошення минулого тижня про те, що Космічне командування бере на себе нові обов’язки щодо протиракетної оборони.

Вони підкреслили, що Космічне командування не займається реагуванням на ракетні удари чи збиванням ракет. Це залишається відповідальністю регіональних військових командувань, якщо напад стався за кордоном, або Північного командування США, якщо ціллю стали Сполучені Штати.

Що змінюється, так це нагляд і управління датчиками, які використовуються для виявлення запусків ракет і їх відстеження у польоті.

Раніше Стратегічне командування США керувало радіолокаційними системами морського та наземного базування, які використовувалися для протиракетної оборони, а Космічне командування відповідало за супутники попередження про ракетний напад.

Відповідно до нового розподілу повноважень, Космічне командування США виконує функції загального керуючого датчиками, що дозволяє йому визначати пріоритетність застосування активів, щоб їх також можна було використовувати для відстеження космічного сміття та супутників конкуруючих країн.

«Ми спостерігаємо зближення багатьох аспектів протиракетної оборони та космічних місій», – сказав Кобос. За його словами, у найближчі роки та десятиліття Міністерство оборони розгорне десятки сенсорних супутників на низьких і середніх навколоземних орбітах для відстеження гіперзвукових ракет. У міру того як супротивники вдосконалюють технологію та розробляють більш досконалу зброю, США потрібно буде краще інтегрувати дані своїх датчиків, щоб охарактеризувати ці швидкорухомі засоби.

«Ми бачимо невеликі зміни в операційному середовищі. Я називаю це еволюцією війни, – сказав Кобос. – Оборонні системи США спричинили поширення ракетних технологій, які стають все більш досконалими, більш маневреними».

Вайт сказав, що Космічне командування шукатиме «кращої інтеграції та поєднання даних для кращого характеризування загроз. Це допомагає всім силам на театрах воєнних дій (ТВД) захищати свої зони відповідальності».

«Багато датчиків, які ми використовуємо для космічної ситуаційної обізнаності, аналогічні системам протиракетної оборони та попередження про ракетний напад. Багато з цього поєднується, створюючи унікальну гармонію для командувача Космічним командуванням США, щоб він міг контролювати планування всього цього, – сказав він. – Це сприятиме певній єдності у тому, як ми підходимо до цих місій».

Об’єднане командування функціональних компонентів для комплексної протиракетної оборони (JFCC IMD), яке зараз підпорядковується Космічному командуванню, керує оперативним центром на базі Космічних сил Шрівер (Schriever Space Force Base), штат Колорадо. Замість того, щоб передавати інформацію через Стратегічне командування в Омахі, штат Небраска, тепер воно надсилає її безпосередньо в об’єднаний оперативний центр Космічного командування на базі Космічних сил Петерсон поблизу Шрівера.

«Це допомагає погоджувати операції, особливо коли ракети літають у космосі, що є зоною відповідальності Космічного командування», – сказав Кобос.

Датчики на морі, на землі та в космосі підтримують протиракетну оборону, а командування ТВД керує ними на регіональному рівні. Але завдяки провідній ролі Космічного командування буде досягнута «велика ефективність використання цих датчиків, коли ніхто не запускає ракети по США», – сказав Кобос. «Приблизно 99,9% часу вони займатимуться обізнаністю про космічний простір».

Facebook
Twitter

 

Об’єднання інноваційно-космічних кластерів України