Об’єднання
інноваційно-космічних кластерів

Космічне командування США підписало нові угоди про співпрацю з союзниками

20 квітня у ході 38-го Космічного симпозіуму в Колорадо-Спрінгс (США) Космічне командування США (USSPACECOM) підписало нові угоди про співробітництво з Австралією, Італією та Перу.

Меморандум про взаєморозуміння між Космічним командуванням США та Космічним командуванням оборони Австралії був підписаний їхніми командувачами – генералом Джеймсом Дікінсоном (James Dickinson) і віце-маршалом авіації Королівських ВПС Австралії Кетрін Робертс (Catherine Roberts) відповідно. Угода, що не має обов’язкової юридичної сили, «поглиблює військову співпрацю в космічній сфері», йдеться в заяві командувань. «Завдяки цим спільним зусиллям США та Австралія продовжуватимуть покращувати координацію та функціональну сумісність, щоб підтримувати свободу дій у космосі, оптимізовувати ресурси та підвищувати надійність та стійкість місій».

Космічне командування США також оголосило про нову угоду з Генеральним штабом оборони Італії, згідно з якою італійський офіцер зв’язку призначається до Космічного командування США, яке базується в Колорадо-Спрінгс. Ця угода була підписана генералом Джеймсом Дікінсоном і бригадним генералом ВПС Італії Давіде Чіпеллетті (Davide Cipelletti), начальником управління космічної політики Генерального штабу оборони Італії.

«Для зміцнення американсько-італійського військового партнерства в космічній сфері офіцер зв’язку надаватиме досвід і знання італійських збройних сил Космічному командуванню США, сприятиме зв’язкам між італійськими та американськими космічними підрозділами, підтримуватиме можливості американсько-італійського космічного партнерства і виконуватиме завдання, які є взаємовигідними для американсько-італійського оборонного співробітництва, – заявили в Космічному командуванні. – Італійський офіцер зв’язку виконуватиме функції національного представника з усіх аспектів американсько-італійського співробітництва щодо військового використання космосу та ділитиметься думками та рекомендаціями щодо покращення двосторонніх і багатосторонніх відносин».

Космічне командування США також підписало нову угоду з Національною комісією з аерокосмічних досліджень і розробок Перу (CONIDA) і ВПС Перу. Це була угода про обмін інформацією щодо космічної ситуаційної обізнаності (Space Situational Awareness, SSA), підписана генералом Джеймсом Дікінсоном, генерал-лейтенантом Карлосом Енріке Чавесом Катеріано (Carlos Enrique Chávez Cateriano), начальником штабу ВПС Перу, і генерал-майором ВПС Перу Хосе Антоніо Гарсіа Морганом (José Antonio García Morgan), директором CONIDA.

Програма обміну даними, очолювана США, «підвищує безпеку, стабільність, захищеність та стійкість космічних польотів для всіх», – заявило Космічне командування США.

USSPACECOM уклало понад 170 угод про обмін інформацією щодо космічної ситуаційної обізнаності з партнерами з комерційного сектору, наукових кіл, іноземних і міжурядових установ, які поділяють погляди щодо відповідальної поведінки в космосі.

Facebook
Twitter

 

Об’єднання інноваційно-космічних кластерів України