Об’єднання
інноваційно-космічних кластерів

Космічне агентство Великої Британії фінансуватиме міжнародне космічне партнерство

Космічне агентство Великої Британії (UKSA) відкриває фонд у розмірі £ 20 млн для підтримки міжнародних партнерств, які використовуватимуть національні переваги Великої Британії, підтримуватимуть нові космічні можливості та стимулюватимуть інвестиції.

Спочатку до £ 2 млн буде доступно від Міжнародного двостороннього фонду (International Bilateral Fund, IBF) для сприяння зміцненню партнерських відносин космічного сектору Великої Британії з іншими космічними країнами, а подальше фінансування буде надано протягом наступних двох років, як було оголошено 17 квітня в день відкриття 38-го Космічного симпозіуму в Колорадо-Спрінгс (США).

IBF є першим спеціальним фондом UKSA, який орієнтований на розбудову та зміцнення відносин Великої Британії зі стратегічно важливими міжнародними партнерами та партнерами з нових космічних країн.

Фінансування надається промисловості, академічним колам та дослідницьким організаціям для роботи з міжнародними партнерами над проєктами, які можуть допомогти, наприклад, вивести на ринок нові послуги або підтримати передові дослідження.

Державний міністр науки, інновацій і технологій Джордж Фріман (George Freeman) сказав: «Глобальний комерційний сектор космічних технологій швидко зростає, створюючи великі можливості для Великої Британії, щоб перетворити наші давні досягнення у галузі космічної науки в комерційну галузь, що швидко розвивається. Саме тому ми взяли на себе зобов’язання в нашій 10-річній національній космічній стратегії зробити Велику Британію однією з найбільш інноваційних і привабливих космічних економік у світі – через наші державні інвестиції в розмірі £ 2 млрд і через поглиблення міжнародного партнерства в таких сферах, як спостереження Землі, вирішення проблеми космічного сміття та управління космічним рухом. Це міжнародне партнерство, підкріплене державним фінансуванням у розмірі £ 20 млн, сприятиме розвитку наших комерційних і наукових зусиль, оскільки ми співпрацюємо з деякими космічними економіками світу, що найбільш динамічно розвиваються, створюючи більше робочих місць і залучаючи інвестиції у Велику Британію».

Цей перший транш фінансування підтримуватиме приблизно 30 проєктів, вартістю до £ 75 000 кожен, які будуть контролюватись UKSA у співпраці з Радою науково-технічних засобів (Science and Technology Facilities Council, STFC).

Ці проєкти будуть вибудовувати відносини між британськими організаціями та міжнародними партнерами та стимулюватимуть обмін знаннями, взаємодію та співробітництво.

Проєкти, які матимуть успіх на першому етапі, можуть в подальшому забезпечити другий транш фінансування IBF, в рамках якого протягом 12 місяців буде доступно до £ 1,5 млн для стимулювання інновацій у міжнародних партнерствах.

Виконавчий директор UKSA Пол Бейт (Paul Bate) зазначив: «Успішні міжнародні партнерства підтримують нашу роботу зі стимулювання інвестицій, реалізації нових місій і можливостей, а також відстоювання здатності космосу покращувати життя людей. Цей новий фонд допоможе відкрити транскордонні інновації, сприятиме обміну знаннями та зміцнить відносини британського космічного сектору зі стратегічними партнерами. Разом ми можемо максимально використовувати величезний потенціал космосу на користь людей і бізнеса на Землі».

UKSA особливо зацікавлене в пропозиціях за участю США, Канади, Австралії та Японії, але розгляне серйозні пропозиції з інших країн світу.

Facebook
Twitter

 

Об’єднання інноваційно-космічних кластерів України