Об’єднання
інноваційно-космічних кластерів

Космічне агентство Франції уклало контракт з консорціумом

Консорціум під керівництвом компанії ArianeGroup у співпраці з компаніями Eutelsat і Magellium отримав контракт від Космічного агентства Франції (CNES) у рамках інвестиційного плану France 2030 для покращення системи космічного спостереження на всіх орбітах.

Поєднання наземних датчиків нового покоління та оптичних датчиків на орбіті допоможе розширити існуючі можливості, збільшивши обсяг даних про супутники та космічне сміття.

Проєкт поєднує в собі досвід ArianeGroup, яка надає високоякісні послуги космічного спостереження через свою мережу наземних телескопів, Eutelsat з орбітальних і космічних послуг і Magellium з обробки зображень.

Консорціум забезпечить CNES послугу обізнаності про космічну обстановку (Space Situational Awareness, SSA) шляхом розгортання оптичних датчиків на багатьох орбітах і розробки та впровадження оптичного космічного сегмента на геостаціонарній орбіті (GTO), щоб доповнити та покращити продуктивність існуючої наземної мережі, якою керує ArianeGroup.

ArianeGroup є головним підрядником у проєкті та надаватиме послуги спостереження, що забезпечуються її наземною мережею телескопів, доповнені даними з космічного датчика, який буде розроблено у рамках проєкту та включено до системи ArianeGroup.

Проєкт базуватиметься на поточній діяльності ArianeGroup через її мережу телескопічного спостереження, що складається з 15 станцій по всьому світу, яка вже надає послуги державним, інституційним і приватним клієнтам. ArianeGroup надає високоточні денні та нічні дані позиціонування та орбітографії, а також аналізує космічні об’єкти на різних орбітах. Послуга повністю пристосована для спостереження, відстеження та попередження про зіткнення операторів цивільних і військових супутників, що дозволяє їм захищати свої супутники від усіх форм ризику.

Французька компанія Eutelsat, як співпідрядник, розробить, придбає та експлуатуватиме перший супутник у цьому космічному сегменті та надаватиме дані. Для цього Eutelsat співпрацює з компанією Sodern, яка спиратиметься на свій досвід у розробці та виробництві камер для додатків SSA для розробки та створення бортового космічного датчика.

Компанія Magellium, також співпідрядник у проєкті, розробить програму обробки зображень для використання на різних типах оптичних пристроїв. Компанія Magellium була заснована у 2003 році на основі незалежного та суверенного досвіду в обробці космічних зображень. Компанія спеціалізується на космічному спостереженні з 2015 року на основі виявлення та відстеження космічних об’єктів за допомогою телескопів Tarot для CNES, також компанія брала участь у проєкті ЄС SST (Space Surveillance and Tracking – «Космічне спостереження та відстеження»).

За рішенням CNES, проєкт розпочнеться з 24-місячної передексплуатаційної фази, за якою піде 18-місячна фаза демонстрації експлуатаційних послуг.

Контракт фінансується урядом Франції в рамках інвестиційного плану France 2030.

Facebook
Twitter

 

Об’єднання інноваційно-космічних кластерів України