Об’єднання
інноваційно-космічних кластерів

Космічна програма Індії поступово відновлюється

Після року, відзначеного незначною активністю запусків та однією гучною невдачею, керівник космічної програми Індії каже, що очікує набагато більше у 2022 році, включаючи випробувальний політ без екіпажу у рамках програми пілотованих польотів в космос.

У новорічному повідомленні, опублікованому 3 січня, голова індійського космічного агентства (ISRO) К. Сіван визнав, що 2021 рік був для агентства втраченим роком, але висловив оптимізм щодо наступного року.

«Є відчуття, що протягом 2021 року в ISRO сталося дуже мало подій. Це відчуття пов’язане насамперед із меншою кількістю запусків», – написав він. Однак він подякував співробітникам ISRO за «дуже значний внесок» як в діючі місії, так і в ті, що ще розробляються.

У 2021 році ISRO здійснила лише два запуски. У лютому РН PSLV запустила кілька супутників для Індії, Бразилії та США. В серпні РН GSLV мала вивести на геосинхронну орбіту супутник ДЗЗ, проте несправність верхньої ступені не дозволила корисному навантаженню досягти орбіти.

У повідомленні Сіван відмітив, що основну причину збою виявлено, хоча ISRO не розкрила подробиць цього розслідування або наданих рекомендації. «Необхідні зміни в дизайні вносяться для підвищення надійності відповідних систем», – написав він.

Сіван сказав, що «найближчим завданням» ISRO є три запуски наукових місій дослідження Землі. Дві з них, EOS-4 і EOS-6, будуть запущені на РН PSLV, а EOS-2 буде на першому запуску Small Satellite Launch Vehicle, спеціальної ракети-носія для запуску малих супутників, яка розробляється протягом кількох років. Конкретного графіка цих запусків він не представив.

Ключовою ініціативою цього року стане індійська програма пілотованих польотів в космос Gaganyaan. У серпні 2018 року прем’єр-міністр Нарендра Моді оголосив про мету здійснити перший пілотований запуск до серпня 2022 року, до 75-ї річниці незалежності Індії. Однак це не відбудеться через затримки, які індійські офіційні особи об’яснили пандемією.

Сіван сказав, що тривають випробування двигунів, систем евакуації екіпажу та парашутів, а також навчання кандидатів в астронавти в Індії. «Є директива про запуск першої безпілотної місії до 75-ї річниці незалежності Індії, і всі зацікавлені сторони докладають максимум зусиль для виконання графіка», – написав він. «Я впевнений, що ми зможемо досягти цієї мети».

Facebook
Twitter

 

Об’єднання інноваційно-космічних кластерів України