2023 рік став достатньо складним для Ізраїлю майже в усіх відношеннях, за винятком оборонної та космічної промисловості. Це частково зумовлено триваючою війною між росією та Україною, яка спровокувала безпрецедентний попит на зброю, і золотим віком космічної галузі, який забезпечив Ілон Маск. Засновник і власник компанії SpaceX винайшов можливість зменшення витрат на запуски супутників і зробив їх доступними для організацій і країн, які ще кілька років тому не могли собі уявити діяльності в цій сфері через значні фінансові інвестиції.
З початку року ізраїльська космічна галузь вивела на орбіту 3 супутники (4, якщо рахувати той, що був запущений у грудні 2022 року). Масштаби та частота цих запусків підкреслюють прорив ізраїльської космічної галузі, очолюваної компаніями Israel Aerospace Industries (IAI) та ImageSat International (ISI).
Компанія ISI, заснована понад 25 років тому, надає супутникові послуги урядам у всьому світі. Попит на ці послуги зріс через війну у Європі і занепокоєння щодо ескалації в інших регіонах. За останні 9 місяців ISI запустила 2 розвідувальні супутники.
В останній день 2022 року ISI запустила супутник EROS-C з Каліфорнійського майданчика SpaceX за допомогою РН Falcon 9 компанії SpaceX. 12 червня компанія запустила супутник RUNNER-1 з бази Ванденберг у Каліфорнії, також на борту РН Falcon 9. RUNNER-1 був виготовлений американською компанією Terran Orbital. Його запуск був частиною пакету супутникових послуг, наданих ISI чилійському уряду в рамках його космічної програми, яка передбачає запуски супутників.
Окрім запуску розвідувального супутника Ofeq-13 28 березня, Ізраїль також запустив супутник DS-SAR з Індії 30 липня. Цей супутник був побудований для Сінгапуру і коштував близько $ 200 млн. Крім того, Ізраїль планує поставити два розвідувальні супутники Азербайджану, який є лояльною до Ізраїлю країною.
Все це відбувається завдяки пом’якшеній експортній політиці щодо супутників, яка має гарантувати, що оборонна промисловість Ізраїлю у разі необхідності матиме відповідні можливості для задоволення потреб Міністерства оборони. За словами Аві Бергера, керівника Космічного управління Міністерства оборони, «конкурентна атмосфера в різних регіонах світу створює потужний стимул для країн інвестувати в безпеку та космос, зокрема. Це надає ізраїльській промисловості додаткові можливості для конкуренції, і ми заохочуємо це через експортні ліцензії, які не містять загроз нашим секретам».