Консорціум під керівництвом компанії Celestia TTI отримав контракт на суму € 9,9 млн від Європейського космічного агентства (ESA) на розробку радіолокатора стеження для відстеження космічного сміття на низькій навколоземній орбіті (LEO) у Греції.
Celestia TTI виступатиме головним підрядником для проєктування, розробки та розгортання радара відстеження космічного сміття (HSTR) на LEO у Греції. Цей актив є внеском Греції в Європейський консорціум космічного спостереження та відстеження (EU-SST), метою якого є зміцнення можливостей EU-SST, підвищення його незалежності та покращення якості доступних даних космічного спостереження.
Для досягнення цієї мети Греція доручила ESA розробити радар стеження, який буде розгорнуто до кінця 2026 року. Система стеження буде розроблена на додаток до існуючих засобів спостереження в EU-SST.
Цей амбітний проєкт буде реалізовуватися під керівництвом TTI і являє собою великий крок вперед у проєктуванні, розробці та розгортанні радарів стеження як на національному, так і на міжнародному рівнях.
HSTR підтримуватиме такі дії, як уточнення орбіти, прогнозування повторного входження в атмосферу та уникнення зіткнень, щоб покращити якість послуг, які зараз надаються консорціумом EU-SST. Як приклад ефективності системи, HSTR буде здатний виявляти об’єкти діаметром 2,5 см на відстані 1000 км.
Проєкт буде розділено на два етапи. Під час першого етапу проєктування вимоги до продуктивності будуть масштабовані та заплановані. Наприкінці етапу проєктування буде проведено попередній огляд проєкту, і після його схвалення діяльність продовжуватиметься на наступному етапі розробки, розгортання та перевірки HSTR.
Консорціум під керівництвом TTI надає широкі можливості в найсучасніших технологіях радіолокаційної обробки із залученням компаній GMV і OHB Hellas як субпідрядників, а також у співпраці з дослідницькою групою з Університету Алькала-де-Енарес, що займається алгоритмами обробки радіолокаційних даних.
«Це добре збалансований консорціум, який використовує синергію, ноу-хау та досвід у радіолокаційних рішеннях, наданих командою спеціалістів TTI за неоціненної підтримки Університету Алькала-де-Енарес, а також досвід розробки програмного забезпечення, наданий GMV та OHB Hellas в багатьох інженерних дисциплінах», – зазначила Крістіна Баркін, генеральна директорка Celestia TTI.