Об’єднання
інноваційно-космічних кластерів

Консалтингова компанія BryceTech представила звіт щодо космічних стартапів

27 вересня консалтингова компанія BryceTech представила звіт «Космічні стартапи. Оновлені дані щодо інвестицій у космос» (“Start-up Space. Update on Investment in Commercial Space Ventures”) у редакції 2023 року.

У 2022 році у космічні підприємства-стартапи було залучено інвестицій у розмірі $ 8,2 млрд (у 2021 р. – $ 15 млрд, у 2020 р. – $ 7,7 млрд). Ці інвестиції були здійснені у формі 154 угод за участю 422 інвесторів у 123 компанії, розташовані у більш ніж 20 країнах. Вісім з цих компаній у 2022 році вперше отримали інвестиції. Середній розмір угоди у 2022 році становив $ 53 млн, а 7 угод перевищили $ 100 млн. Найбільше угод за розміром фінансування у 2022 році було укладено компанією SpaceX — на $ 2,2 млрд із $ 8,2 млрд.

Загалом у 2022 році спостерігалося зниження загальних інвестицій у космічні стартапи порівняно з 2021 роком, що відображає глобальні інвестиційні тенденції. Тим не менш, інвестиційна активність у 2022 році була достатньо високою порівняно з попередніми роками.

З 2000 року США залишаються країною з найбільшою кількістю інвесторів, за ними йдуть Китай, Японія та Велика Британія. Проте космічний сектор стартапів продовжує приваблювати велику кількість інвесторів, причому в інвестиційну екосистему входить більше компаній не з США, не орієнтованих на космос, а також нових інвесторів.

У 2022 році половина інвесторів перебувала за межами США, і більше половини були першими інвесторами в космічний бізнес, що відображало міжнародний інтерес до інвестування в стартапи і диверсифікацію інвесторів з часом.

У найближчій перспективі екосистему космічних стартапів формуватимуть наявність інвестиційного капіталу, зрілість бізнес-кейсів великих угруповань на низькій навколоземній орбіті (LEO) та рішення щодо державних закупівель комерційних послуг.

Facebook
Twitter

 

Об’єднання інноваційно-космічних кластерів України