Об’єднання
інноваційно-космічних кластерів

Компанії Euroconsult і ICEYE очолять консорціум AEGIS² для майбутньої європейської системи спостереження Землі

Інноваційний консорціум із 15 європейських космічних лідерів і першопрохідників на чолі з компаніями Euroconsult і ICEYE спільно працює над вирішенням проблем безпеки та суверенітету Європейської комісії у сфері спостереження Землі.

Нещодавній запит Європейської комісії на пропозиції щодо техніко-економічного обґрунтування для найкращого способу запровадження майбутньої служби спостереження Землі за допомогою супутників для уповноважених урядом користувачів у ЄС та країнах-членах ЄС призвів до створення новаторського консорціуму зі спостереження Землі (EO). Співпраця під назвою AEGIS² (Advanced European Government Innovative ISR Secured Service) складається з 15 членів, які представляють 8 європейських країн, під керівництвом компаній Euroconsult і ICEYE, метою яких є дослідження інноваційних, безпечних і стійких рішень для майбутньої державної служби спостереження Землі Європейського Союзу.

Глобальне геополітичне середовище постійно змінюється, і потреба у сильній безпеці ніколи не була такою важливою, як підкреслюється в космічній стратегії з безпеки та оборони ЄС. Щоб подолати розрив між поточними можливостями та майбутніми вимогами, Європейська комісія розглядає можливості створення нової служби спостереження Землі для урядів ЄС. Ця послуга спрямована на забезпечення надійної та безперервної обізнаності про ситуацію уповноваженим державам-членам ЄС та союзним користувачам.

AEGIS² прагне використовувати останні досягнення в космічних технологіях і операційних концепціях для досягнення цілей і вирішення завдань, поставлених Європейською комісією. Спільний підхід консорціуму поєднує в собі унікальну комбінацію:

– Досвід у сфері безпеки із залученням ключових експертів з управління секретною інформацією та надання захищених і оперативних інфраструктур і послуг НАТО європейським агентствам (SatCen, Frontex, EMSA тощо) і державам-членам для цілей оборони та безпеки.

– Багаторічний досвід у реалізації космічної програми з провідними приватними суб’єктами, які керують двома найбільшими угрупованнями в Європі, що налічують понад 30 супутників на орбіті. Вони також щодня надають послуги радіолокаційної (SAR) і радіоелектронної розвідки (ELINT) багатьом приватним і державним зацікавленим сторонам, а один із партнерів вже більше двох десятиліть надає Супутниковому центру ЄС (SatCen) прямий доступ до найсучасніших оптичних зображень.

– Нові можливості за участю найбільш інноваційних європейських компаній, що розробляють ключові та критичні технології (гіперспектральні системи високої роздільної здатності, міжсупутниковий зв’язок, квантове шифрування, бортові та хмарні обчислення, аналіз великих обсягів даних тощо), щоб передбачити еволюцію потреб урядів європейських країн у галузі спостереження Землі в наступні два десятиліття.

Коментуючи створення консорціуму, головний виконавчий директор Euroconsult Паком Ревійон заявив: «Euroconsult і наші партнери повністю зосереджені на роботі над ефективною пропозицією для досягнення вимог Комісії. Консорціум, який ми зібрали разом із нашими поважними партнерами в ICEYE, виділяється головним чином завдяки чітко налаштованому балансу між досвідченими компаніями зі спостереження Землі, які працюють на передньому краї інновацій, та оборонних фірм, які володіють неперевершеними знаннями щодо безпеки та стійкості. Цей баланс буде ключем до успішного проведення дослідження та забезпечення міцної основи для створення ефективної нової служби для держав-членів ЄС».

Консорціум твердо вірить, що поєднання його досвіду і здатності використовувати інноваційні ресурси дозволить йому ефективно вирішувати завдання цього дослідження. Завдяки підходу, орієнтованому на користувача, розгалуженій мережі та зосередженню на доступності, AEGIS² прагне провести повністю незалежне техніко-економічне обґрунтування, щоб надати найсучасніші рішення для поточної та майбутньої урядової служби спостереження Землі ЄС.

«ICEYE має честь очолити цю ініціативу спільно з Euroconsult для посилення європейських можливостей спостереження Землі. Національна безпека вимагає своєчасних і надійних даних для прийняття точних рішень. Ми раді працювати разом із провідними компаніями Європи над пошуком нових та інноваційних рішень для забезпечення постійної обізнаності про ситуацію», – заявив Рафал Моджевскі, генеральний директор і співзасновник ICEYE.

Партнери консорціуму були спеціально відібрані, щоб внести свій досвід і можливості. Ці співробітники прагнуть виконати конкретні вимоги, необхідні для дослідження, забезпечуючи його успіх. До складу консорціуму входять провідні та передові компанії, малі та середні підприємства, дослідницькі центри та компанії NewSpace у відповідних сферах діяльності.

Дослідження планується завершити протягом 12 місяців, починаючи з першого етапу управління проєктом і завершуючи підготовкою рекомендацій для Європейської комісії. Після завершення цього дослідження консорціум прагне надати надійні та незалежні оцінки варіантів реалізації програм, таким чином підтримуючи майбутнє європейської державної служби спостереження Землі.

Повний список партнерів AEGIS² представляє велику пан’європейську групу організацій: Aerospacelab (Бельгія), CloudFerro (Польща), Collecte Localization Satellite (Франція), D-Orbit (Італія), European Space Imaging (Німеччина), IABG (Німеччина), Istituto Affari Nazionali (Італія), Indra Sistemas (Іспанія), Satconsult (Франція), SITAEL (Італія), Sophia Engineering (Франція), Unseenlabs (Франція), 3IPK (Словаччина).

Facebook
Twitter

 

Об’єднання інноваційно-космічних кластерів України