Об’єднання
інноваційно-космічних кластерів

Компанії Blue Origin, Rocket Lab, SpaceX, ULA виграли контракти Космічних сил США на проєкти в галузі ракетних технологій

24 вересня Командування космічних систем Космічних сил США (U.S. Space Force Space Systems Command) повідомило, що компанії Blue Origin, Rocket Lab, SpaceX та United Launch Alliance (ULA) були обрані для участі у проєктах з розвитку технологій для просування випробувань ракетних двигунів та верхніх ступеней ракет-носіїв.

Нагороди, що присуджуються Консорціумом космічних підприємств (Space Enterprise Consortium), призначені для прототипів, які будуть спільно фінансуватися урядом та підрядниками в рамках партнерства. Контракти були розділені між нинішніми постачальниками послуг запуску для служб національної безпеки, SpaceX і ULA, та новими учасниками, Blue Origin та Rocket Lab, які можуть конкурувати у 2024 році за наступний раунд контрактів на запуск в інтересах національної безпеки.

  • Blue Origin отримає $ 24,3 млн на розробку системи управління кріогенними рідинами для другої ступені своєї ракети New Glenn.
  • Rocket Lab отримає $ 24,3 млн на розробку верхньої ступені своєї майбутньої ракети-носія Neutron.
  • SpaceX отримує $ 14,4 млн на тестування технологій свого двигуна Raptor наступного покоління: швидке регулювання та повторне тестування; розробка та випробування специфікації рідкого метану; аналіз і випробування стійкості конструкції двигуна до горіння.
  • ULA отримає $ 24,3 млн на створення системи контролю та управління висхідною лінією зв’язку для Centaur 5, верхньої ступені нової ракети Vulcan Centaur, що розробляється компанією.

Контракт на випробування двигуна Raptor, укладений з SpaceX, фінансувався за рахунок асигнувань у розмірі $ 15 млн, які Конгрес додав до оборонного бюджету 2021 року для випробувань двигунів нового покоління. Інші три проєкти щодо технологій верхніх ступеней ракет-носіїв будуть фінансуватися у 2022 фінансовому році. Командування космічних систем Космічних сил США заявило, що контракти будуть укладені на початку наступного року після затвердження Конгресом бюджетного запиту на 2022 рік.

Facebook
Twitter

 

Об’єднання інноваційно-космічних кластерів України