Об’єднання
інноваційно-космічних кластерів

Компанії Airbus і Northrop Grumman підписали угоду про стратегічне партнерство щодо військового супутникового зв’язку SKYNET у Великій Британії

Компанії Airbus Defense and Space і Northrop Grumman підписали Меморандум про взаєморозуміння (MoU) щодо розвитку та зміцнення стратегічного партнерства у сфері військового супутникового зв’язку для майбутньої програми широкосмугового військового супутникового зв’язку SKYNET у Великій Британії.

Угода між двома провідними, європейською та американською, оборонними та космічними компаніями дозволить об’єднати новітні технології та поділитися досвідом, знаннями та можливостями двох компаній для задоволення вимог військового супутникового зв’язку для МО Великої Британії.

SKYNET – це угруповання у складі 7 військових супутників зв’язку, які зараз експлуатуються компанією Airbus в інтересах МО Великої Британії та надають послуги стратегічного зв’язку Збройним силам Великої Британії та союзників. SKYNET 5 – це найновіше покоління цього сімейства. Зараз компанія Airbus виробляє супутник SKYNET 6A, який планується запустити в 2025 році.

Програма SKYNET Enduring Capability (SKEC) відкриє для міністерства оборони нову еру супутникового зв’язку (SATCOM) з використанням нових космічних засобів та способів їхнього моніторингу та контролю. Ці активи також будуть підтримуватися додатковими комерційними послугами для забезпечення надійного та стійкого зв’язку.

У серпні 2023 року Велика Британія вибрала трьох конкурентів для просування проєкту SKEC: Airbus Defense and Space, Lockheed Martin і Thales Alenia Space.

Космічний сегмент SKEC складатиметься з двох окремих закупівель:

– Послуги вузькосмугової супутникової системи (UHF), які будуть забезпечуватися через виділений супутник. Очікується, що початок надання послуг відбудеться між 2028 і 2036 роками.

– Послуги широкосмугової супутникової системи (WSS), які буде забезпечено шляхом закупівлі кількох супутників середнього розміру, включаючи корисні навантаження X- та Mil-Ka-діапазонів. Буде виготовлено до трьох супутників на суму £ 1,5 млрд ($ 1,9 млрд). Перший запуск запланований на 2028 рік. Очікується, що переможця цієї закупівлі буде вибрано наприкінці 2023 року.

Повідомляється, що загальна вартість програми військового супутникового зв’язку SKYNET оцінюється приблизно в £ 6 млрд ($ 7,3 млрд).

Facebook
Twitter

 

Об’єднання інноваційно-космічних кластерів України