Науково-дослідна лабораторія ВПС США (AFRL) уклала з X-Bow Systems, стартапом, який спеціалізується на виробництві твердопаливних ракетних двигунів, контракт на $ 17,8 млн для демонстрації технологій адитивного виробництва.
Трирічний контракт, про який було оголошено 26 вересня, є частиною угоди на $ 60 млн, оголошеної в квітні, відомої як «стратегічне збільшення фінансування» (strategic funding increase, STRATFI). Контракт X-Bow включає $ 30 млн фінансування ВПС США та $ 30 млн у вигляді відповідних коштів від приватних інвесторів. Контракт AFRL на $ 17,8 млн покриває частину частки уряду в угоді.
X-Bow працюватиме на підтримку програми AFRL Rapid Energetics & Advanced Rocket Manufacturing (RE-ARM), спрямованої на зменшення витрат і скорочення термінів виробництва палива для тактичних ракетних двигунів. Програма підтримує розробку недорогого обладнання для виробництва твердопаливних ракетних двигунів.
Твердопаливні ракетні двигуни використовуються ВПС США в ракетах «повітря-повітря» і «повітря-земля», міжконтинентальних балістичних ракетах і ракетах-носіях для запуску супутників. У твердопаливній ракеті паливо та окислювач змішуються разом у тверде паливо, яке поміщається у твердий циліндр.
Компанія X-Bow була заснована в 2016 році в Хантсвіллі, штат Алабама, а зараз базується в Альбукерке, штат Нью-Мексико. Компанія спеціалізується на адитивному виробництві твердого ракетного палива, що дозволяє швидко розробляти твердопаливні ракетні двигуни. Компанія планує побудувати виробниче підприємство у Лулінгу, штат Техас.
Генеральний директор і засновник X-Bow Джейсон Гандлі сказав, що контракт AFRL допоможе вдосконалити виробничі технології та процеси компанії. Компанія працювала над проєктами твердопаливних ракетних технологій з AFRL на авіабазі Едвардс, штат Каліфорнія.
За словами Джейсона Гандлі, використовуючи адитивні методи, X-Bow прагне значно скоротити час, необхідний для виробництва твердопаливних ракетних двигунів, що використовуються в тактичних ракетах і космічних ракетах-носіях. Компанія сподівається, зрештою, конкурувати за контракти з такими визнаними виробниками твердопаливних ракет, як Northrop Grumman і Aerojet Rocketdyne, яка нещодавно була придбана компанією L3Harris.
За його словами, 3D-друк палива та двигунів дозволяє швидко виконувати ітерації. «Ми розробили нашу технологію для роботи з ракетними двигунами будь-якого діаметру – від 2 дюймів (5 см) до більше ніж 60 дюймів (152 см)».
За словами Джейсона Гандлі, лінію з виробництва твердого палива, на запуск якої традиційно потрібно від трьох до шести років, «ми плануємо зробити протягом 12 місяців» і з набагато меншими витратами.
За його словами, при використанні традиційних методів виробництва промисловості важко перевести виробництво на двигуни різних розмірів. «Для нас це буквально зміна програмного забезпечення».