Об’єднання
інноваційно-космічних кластерів

Компанія Virgin Orbit очікує зростання запусків в інтересах оборони

Головна > Новини >

Виконавши дві успішні місії цього року, компанія Virgin Orbit прагне розширити свій військовий бізнес, доводячи, що ракети, запущені з літаків, можуть використовуватися в інтересах національної безпеки.

«У будь – якому місці, у будь -який час і без попередження» – це гасло, яке Марк Бейрд використовує для опису служби запуску Virgin Orbit.

М.Бейрд, бригадний генерал ВПС США у відставці, нещодавно був призначений президентом VOX Space, дочірньої компанії невеликого постачальника послуг запуску супутників Virgin Orbit. Компанія VOX була створена у 2017 році для орієнтації на ринок національної безпеки.

Пентагон у своїй стратегії захисту космічних активів говорить про «швидке відновлення», – сказав Бейрд в інтерв’ю минулого тижня на 36 -му Космічному симпозіумі в Колорадо-Спрінгс.

Наявність засобів для швидкої заміни супутників на орбіті під час кризи – це можливість, яка забезпечить стримування противників від атак на космічні системи США, сказав Бейрд.

Міністерство оборони США називає це «тактичним реагуючим запуском» (tactically responsive launch, TacRL). Конгрес зацікавився цією програмою і наполягає на Міноборони США щодо її фінансування.

Космічні сили США продемонстрували «тактичний реагуючий запуск» у червні в місії TacRL-2. Супутник спостереження, розроблений менш ніж за рік, був запущений на орбіту ракетою Pegasus XL компанії Northrop Grumman, яка стартувала з борту літака-носія Lockheed L-1011 TriStar. Компанія Northrop Grumman після замовлення на запуск мала 21 день на його підготовку.

Virgin Orbit розраховує взяти участі у конкурсі на майбутні запуски Космічних сил TacRL, який очікується у найближчі місяці (TacRL-3 та TacRL-4).

Virgin Orbit не була допущена до конкурсу на запуск TacRL-2, оскільки на момент надходження запиту на тендерні пропозиції компанія ще не завершила свій перший запуск.

TacRL-3 та -4 вимагатимуть від провайдерів запуски всього за 18 днів, що реально для Virgin Orbit.

Космічні сили заплатили $ 28 млн за запуск TacRL-2. Virgin Orbit пропонує здійснити подібний запуск за $ 12 млн, хоча для задоволення конкретних військових вимог можуть виникнути додаткові витрати.

Системи повітряного запуску LauncherOne та Pegasus змагатимуться за «тактичні реагуючі запуски» з ракетами-носіями, що запускаються вертикально, таких як Electron компанії Rocket Lab та іншими, які також обіцяють послуги швидкого реагування.

Virgin Orbit сподівається продемонструвати Космічним силам, що системи повітряного запуску є більш швидким варіантом.

Facebook
Twitter

 

Об’єднання інноваційно-космічних кластерів України