12 жовтня компанія Viasat повідомила про стан свого супутника ViaSat-3 Americas, зазначивши, що, хоча вона очікує відновити менше ніж 10% пропускної здатності супутника, компанії не знадобиться супутник на заміну для досягнення своїх цілей зростання.
Ця оновлена інформація з’явилася через 3 місяці після того, як компанія повідомила, що у флагманського супутника ViaSat-3 Americas виникла проблема з механічним розгортанням сонячного відбивача після запуску супутника наприкінці квітня. Компанія Viasat зробила ставку на збільшення потужності супутника, особливо для широкосмугового зв’язку у житлових будинках та підключення клієнтів під час польоту на літаках.
ViaSat-3 Americas (ViaSat-3 F1) – перший із трьох високопотужних супутників зі швидкістю 1 Тбіт/с, побудований за контрактом з Boeing для глобального покриття з GEO. Другий супутник ViaSat-3 планувалося запустити восени на ракеті Atlas 5 компанії United Launch Alliance для покриття Європи, Близького Сходу та Африки (EMEA). Третій повинен був бути запущений через півроку і націлений на Азіатсько-Тихоокеанський регіон (APAC).
Оператор планує надати додаткову інформацію про коригувальні дії щодо ViaSat-3 EMEA, а також оновлену інформацію про графік запуску під час оприлюднення звіту про фінансові результати в листопаді.
Компанія Viasat також підтвердила, що завершує розгляд страхових претензій для ViaSat-3 F1 та Inmarsat-6 F2, які зазнали аномалії з підсистемою живлення. Viasat має страхове покриття на суму $ 420 млн для ViaSat-3 F1 і $ 348 млн для супутника I6 F2. Оператор планує завершити розгляд обох позовів до кінця року.
Акції компанії стрімко впали після оприлюднення інформації про проблему з супутником в липні. Перед запуском акції торгувалися за ціною близько $ 35, після запуску – близько $ 45, а зараз – близько $ 16. 12 жовтня акції закрилися на рівні $ 16,8, що на 7,5% більше, ніж у попередній день.
12 жовтня компанія Viasat оприлюднила позитивні фінансові результати, повідомивши, що планує досягти позитивного вільного грошового потоку раніше, ніж планувалося. Після аномалії Viasat переглядає структуру операційних витрат і стратегію розподілу капіталу. Тепер компанія очікує позитивний вільний грошовий потік протягом першої половини 2025 календарного року, а не другої половини. Це виключає позитивний вплив надходжень від страхування супутників.
Компанія підтвердила свій прогноз на 2024 фінансовий рік, оскільки генеральний директор Марк Данкберг раніше сказав інвесторам, що це не вплине на фінансові показники цього року.
Viasat продовжує очікувати однозначне зростання прибутку протягом 2023 фінансового року для об’єднаної компанії з Inmarsat, включаючи історичні результати Inmarsat для порівняння. Компанія також очікує зростання доходів у 2025 фінансовому році.
У рамках огляду Viasat вважає, що зможе виконати зобов’язання перед клієнтами без заміни ViaSat-3 F1 за допомогою свого поточного флоту завдяки придбанню Inmarsat.
«Завдяки гнучкості та оперативності свого парку інтегрованих супутників, обмеженій потужності ViaSat-3 F1, додаванню наступних двох супутників покоління ViaSat-3, пом’якшенню наземної мережі та зобов’язанням третьої сторони щодо пропускної здатності, компанія залишається впевненою, що вона зможе задовольняти поточні та майбутні потреби своїх клієнтів мобільного зв’язку та має хороші можливості для досягнення своїх цілей фінансового зростання», – йдеться у заяві Viasat від 12 жовтня.
Компанія Viasat також заявила, що інтеграція з Inmarsat після придбання відбувається «з випередженням плану». За оцінками компанії, синергія річних операційних витрат становитиме $ 80 млн, а щорічні капітальні витрати – приблизно $ 110 млн, які будуть реалізовані у 2025 фінансовому році порівняно з попередніми прогнозами на трирічний період.