10 листопада компанія Viasat Inc. оголосила про запуск свого першого об’єкта «Земля в реальному часі» (Real-Time Earth, RTE) в Африці, розташованого в м. Аккра, Гана. Viasat співпрацює з Інститутом космічної науки і техніки Гани (Ghana Space Science and Technology Institute, GSSTI) з метою надання Африці нових космічних можливостей, а також створення нових робочих місць. З відкриттям нової станції глобальна мережа RTE Viasat тепер активна на п’яти континентах.
Viasat RTE надає можливості «наземної станції як послуги» (Ground-Station-as-a-Service, GSaaS) для підтримки екологічних, страхових, судноплавних, енергетичних та державних операцій. Це повністю керована доступна наземна мережа, яка підтримує орбіти наступного та застарілого покоління з використанням діапазонів S-, X- і Ka. Сюди входять супутники геосинхронної екваторіальної орбіти (GEO), середньої орбіти Землі (MEO) та низької орбіти Землі (LEO). Це дозволить операторам задовольнити поточні та майбутні вимоги до даних.
Супутникова наземна станція Viasat RTE розташована в Радіоастрономічній обсерваторії Гани, Кунтунсе. Вона включає в себе повнофункціональну антену Viasat 7,3M S/X/Ka-діапазону та відповідну інфраструктуру. Антена готова надати супутниковим операторам можливість виконувати функції телеметрії, відстеження та управління (Telemetry, Tracking and Command, TT&C). Вона також дозволяє швидко та безпечно завантажувати, передавати та/або поширювати цінні супутникові дані.
«Нова наземна станція RTE є частиною стратегічного плану розвитку компанії Viasat для глобальної мережі наземних послуг RTE», – сказав Джон Вільямс, віце-президент з питань RTE компанії Viasat. «Працюючи з GSSTI, ми відкрили найсучасніший об’єкт RTE». Він також зазначив, що це забезпечить робочі місця та економічне зростання в регіоні. Крім того, він зазначив, що RTE ще більше диференціює послуги Viasat, оскільки надає супутниковим операторам доступ до антенних систем світового класу. Крім того, ці системи забезпечать високошвидкісне підключення даних корисного навантаження в режимі реального часу через захищену мережу.
Ерік Аґґрі (Eric Aggrey), науковець GSSTI і керівник проєкту Ghana Radio Astronomy Project, додав: «Створення нового антенного майданчика Viasat надало надзвичайно позитивні можливості для людей та економіки Гани». Він також зазначив, що GSSTI значно розширив свою присутність у глобальному космічному та технологічному секторі. Крім того, GSSTI з нетерпінням чекає розширення відносин з Viasat. Інститут сподівається використати партнерство, щоб відкрити в Африці нові космічні можливості, технології та навички.